HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští se pokusí o další body ve Vsetíně

Druhé kolo WSM ligy opět nebude pro karlovarské borce jednoduché. Do cesty se svěřencům trenéra Pešouta postaví VHK Vsetín, nováček soutěže. Podaří se Energii přivést z Lapače další body?
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Černý kůň soutěže

Změny v kádru

  • Příchody: Luboš Horčička (Přerov), Filip Dundáček (Jihlava), Tomáš Frolo (Litvínov), Ondřej Holomek (Havířov), David Březina (Jihlava), Jaroslav Markovič (Martin), Radim Hruška (Žilina), Martin Podešva (Znojmo), Ondřej Slováček (Poruba), Jakub Vrána (Hodonín), Jiří Karafiát (jun. Zlín).
  • Odchody: Petr Hromada (Kopřivnice), Pavel Mojžíš (Hodonín), Filip Čech, Štepán Jeník (Neuilly-sur-Marne, FRA2), Richard Kobylík (Hodonín), Michal Stuchlík, Jan Kolařík, Jakub Čuřík, František Zúbek, Vladimír Luka (Poruba), David Hrazdira, Josef Daněk (Valašské M.).

Legendární Vsetínský hokejový klub si po deseti letech zahraje vyšší než druhou ligu. V kvalifikaci o WSM ligu předčil Jablonec a těsně i Havlíčkův Brod, což klub z Lapače posunulo o soutěž výše. V přípravě na velmi očekávanou sezonu odehráli valaši devět zápasů, z kterých odcházeli šestkrát vítězně. Poradili si třeba s francouzským Mulhouse, slovenským Trenčínem a prvoligovým Prostějovem.

Šestinásobný vítěz nejvyšší soutěže za sebou bude mít neuvěřitelnou podporu fanoušků, kterých i v základní části druhé ligy chodilo průměrně necelé dva tisíce. „Vnímáme reakce, že náš postup většina prvoligových klubů přivítala, protože soutěž zatraktivníme. Soupeři, kteří přijedou na Lapač, si užijí pěkné atmosféry a zároveň jsou rádi, že my přijedeme na jejich stadion," řekl pro hokej.cz jednatel klubu Daniel Tobola.

Vsetín má za sebou úvodní kolo WSM ligy, když Ústí nad Labem porazil 5:2. Lapač s 3042 diváky rozradostnily branky Dundáčka, Březiny, Markoviče, Pokorného a Podešvy. Proti těmto a dalším bude stát Filip Novotný.Poslední vzájemný zápas energetiků s valachy se hrál 19. ledna 2007, který vyhráli Karlovarští jasně 5:1. Jedinými pamětníky duelu jsou domácí obránce Radim Ostrčil a kapitán energetiků Václav Skuhravý, který utkání vítězným gólem rozhodl. Jak dopadne souboj po více než deseti letech?

O utkání s Novotným a Kverkou starším

Energetiky čeká, jak už bylo zmíněno výše, velice bouřlivé prostředí, které si někteří fanoušci pamatují z dob, kdy Vsetín vládl českému hokeji a sbíral jeden mistrovský titul za druhým. „Já osobně se na utkání moc těším. Atmosféra mě vždy dokáže pořádně nabudit, tak jako tomu bylo se Spartou, když jsme hráli v Brně s Kometou. Osobně si myslím, že tohle bude podobné,“ očekává brankář karlovarského týmu Filip Novotný.

Trenéři mají z týmu Vsetína zdravý respekt. A proč? Na tuto otázku odpověděl Jaromír Kverka starší, který se jako sportovní manažer věnuje A týmu i jinak. Na starost dostal přesilové hry. „Utkání ve Vsetíně bude naším prvním větším testem,“ říká před utkáním Kverka a pokračuje: „Valaši postavili velice slušný tým a myslím si, že budou patřit mezi ty silnější kluby v soutěži. Navíc v domácím prostředí budou velice silní, protože je poženou diváci.“ Publikum ve Vsetíně dlouhodobě patří mezi ta nejlepší. „To není jenom Vsetín. Ale také Prostějov a Přerov. Ve všech městech na Moravě se výborně fandí,“ přidává Kverka starší. Utkání by se mohla rozhodovat v přesilových hrách, ale v těch energetici v utkání s Frýdkem-Místkem tak trochu zaspali. „V přípravě se nám v přesilovkách dařilo a v prvním utkání zase ne. Neviděl bych v tom zase nějaký problém. Někdy vám to sedne, jindy zase ne. Takový je prostě hokej. Věřím, že se nám v početní výhodě zase bude dařit,“ věří Kverka.

Související články

Ohlasy k zápasu | st 13.9.2017

Kohout: Zápas jsme si prohráli sami