HC Energie Karlovy Vary

Každé vítězství je teď důležité, váží si tří bodů Jaroslav Kristek

Energetici dnes dokázali proti Spartě získat plný počet tří bodů, které jim velmi výrazně pomohly v soubojích o play off. Do utkání nastoupil i útočník s číslem 16 na zádech, Jaroslav Kristek. Poté, co takřka vyléčil zlomeninu lícní kosti ho trápila ještě chřipka, ale tu dokázal vyležet a mohl tak přispět k vítězství 3:2 nad Spartou. Nejednou dokázal, že je tím správným mužem na správném místě a při jeho střídání vanul vítr v obranném pásmu Sparty. Jaroslav Kristek si vítězství cení a také se těší na západočeské derby, které se uskuteční v pátek v ČEZ aréně v Plzni.
Utkání bylo ze strany energetiků vydařené a v zápas nechyběla bojovnost ani nasazení. Sparta nejprve vedla zásluhou Hlinky 1:0, ale prostřední část sedla více Energii, která dokázala vsítit tři branky v rychlém sledu. “Dostali jsme jako první góla, což jsme samozřejmě nechtěli. První třetina pro nás nebyla zrovna nejlepší, ale naštěstí jsme v té druhé třetině využili přesilové hry, které se nám poslední dobou moc nedařily, takže si myslím, že je to dobré,“ hodnotí utkání Jaroslav Kristek.

Jak již bylo zmíněno, tak Jaroslav Kristek nastoupil po delší době opět v utkání. Jediný rozdíl pro diváka byl v tom, že Jaroslav měl celoobličejový kryt, který jej chránil před případným dalším zraněním. “S tím celoobličejovým krytem je to nezvyk, ale co se dá dělat. Mřížka pro mě nebyla tak dobrá jako to plexi. Je sice pravda, že se to trochu mží, ale snažím se kryt po každém utkání utírat. Musím si zvyknout.“

Nadějně vypadá postup Energie do play off. Snad jen náhoda by mohla hráče Karlových Varů připravit o vyřazovací boje. Energetici teď proto mohou hrát uvolněněji a s menší nervozitou se připravovat na další utkání. Ve hře je ještě boj o šesté místo, které Energie v žádném případě nechce přenechat jinému celku. “Každé vítězství je teď důležité. Abychom se dostali do šestého místa, tak musíme ještě pořádně zabojovat. Soupeřům před námi se zatím také daří. Třinec a Kladno také dneska vyhrály, takže je to tam stále vyrovnané. Doufám, že desítku už uhrajeme, ale chceme určitě zabojovat o šestku,“ přiznává hbitý exzlínský útočník touhu po šestém místě.

Jaroslav Kristek přišel do Karlových Varů s tím, že by si měl obnovit bývalou spolupráci s Milanem Kraftem. Tomu se ovšem přihodilo nepříjemné zranění v podobě zlomeniny klíční kosti a jejich případná souhra se odložila na neurčito. Teď ovšem vypadá, že se Milan brzy do soutěžního koloběhu vrátí a spolupráce se obnoví. “Šel jsem do Varů s tím, že s ním budu hrát, ale situace je taková, že Milan ještě do konce měsíce nastoupit nemůže. Uvidíme jak se bude dařit a určitě bych byl za spolupráci s Milanem rád a myslím si, že bychom mohli hrát dobře,“ dává najevo touhu po opětovné spolupráci Jaroslav Kristek.

Ještě nikdy neměl možnost Jaroslav Kristek okusit chuť západočeského derby, které je na programu již tento pátek. Vždy vyhecované utkání je většinou přehledem krásných akcí. Plzni již o nic nejde a hraje v pohodě. Energie naopak sbírá body co může. “Bude to moje první derby za Vary proti Plzni. Je to asi to samé, jako když jsem hrával ve Zlíně proti Vsetínu, takže to bude určitě pikantní. Plzni prakticky o nic nejde, ale určitě se právě proti nám vyhecují a nebudou nám chtít dát nic zadarmo,“ dodává na konec rozhovoru produktivní útočník Západočechů.

Související články