HC Energie Karlovy Vary

Klejna s Šikem nominováni na Turnaj 5 zemí!

Ve dnech 8. - 12. února 2017 se v Brně a Přerově uskuteční Turnaj pěti zemí hokejové reprezentace do 17 let. O skvělou podívanou se postarají mládežnické týmy České republiky, USA, Finska, Švédska a Ruska. Na soupisce českého národního týmu jména dvou energetiků - Františka Klejny a Otakara Šika (na snímku). Více o turnaji naleznete na webu www.hokejovehry.cz.

František Klejna naskočil do 26 zápasů v extralize staršiho dorostu, ve kterých si připsal 13 bodů za 4 branky a 9 asistencí. Ve statistice +/- si s šesti kladnými body též počíná dobře. Klejna si zahrál i šest duelů za juniory, kde dvakrát skóroval a jednou asistoval. Otakar Šik (18+17) je druhým mužem v týmovém kanadském bodování. Šestnáctiletý forvard odehrál v této sezóně za starší dorost 35 utkání. Ve statistice +/- je na tom nejlépe z týmu (+27). Šik si též zahrál za Vlčí smečku, kde nastoupil do dvou klání a získal jednu asistenci.

Do reprezentace taktéž zasáhne i junior Milan Davídek, který nastupuje pravidelně jak za Vlčí smečku, tak už i za A-tým. Útočník se dvěma extraligovými body bude reprezentovat Českou republiku U19 ve švýcarském Zuchwillu.