HC Energie Karlovy Vary

Látal: Naše produktivita byla špatná

Utkání s Libercem energetikům nevyšlo a po jeho skončení většině hráčů do řeči nebylo. Mladý obránce Jan Látal hovořil o špatné produktivitě i osobních cílech pro aktuální sezonu.

Honzo, co říci k dnešnímu utkání?
Špatně se mi to hodnotí. Nehráli jsme svojí hru, neproměnili jsme přesilovky… Asi jsme se na Liberec špatně připravili.

Soupeř má největší počet inkasovaných branek v extralize. Ale vy jste se mu s obtížemi dostávali do pásma. Hrála dnes liberecká obrana něco zvláštního?
Právě že vůbec nic. Hráli velmi jednoduše, nahazovali kotouče. Sám jsem se divil, že jsme ji dokázali dát jen jeden gól, když od od jiných soupeřů dostávali pět, šest branek. Jednoduše jsme dnes měli špatnou produktivitu.

Naopak Tygři byli produktivní velmi. Z téměř ničeho brzy vedli 2:0…
Prohrávat o 2 góly, to samozřejmě není dobré. Párkrát jsme také neměli štěstí, nespadlo nám to tam. Zaťa (Martin Zaťovič) i Kumi (Petr Kumstát) stáli před prázdnou brankou, ale bohužel jim to tam nespadlo. To se někdy stává. Musíme se odrazit a příští zápas vyhrát.

Zápas byl hodně o psychice, že? Po brance Lukáše Pecha jste ožili…
Po Lukášově gólu se naše hra zvedla. Zbývaly nám ale jen 4 minuty do konce. Za tu dobu se sice v hokeji dá skóre otočit, ale nám se to nepovedlo.

Na začátku října všichni sršeli optimismem. Jaká je nálada v kabině po posledních porážkách?
Po takovém jako dnes to samozřejmě není nic moc. Ale musíme zvednout hlavy. Zpětně s tím výsledkem už nic neuděláme, teď se musíme chystat na neděli . Chceme nastoupit s čistou hlavou a vyhrát..

Jak zatím hodnotíte sezonu z osobního hlediska? Oproti loňsku se držíte v sestavě, s tím musíte být spokojený…
Mým nejbližším cílem v základní sestavě se udržet. Myslím, že po fyzické stránce jsem na tom líp než loni. Počítám ale s tím, že stále budu jezdit i na pár zápasů do Mostu.

Jak starty v první lize vnímáte?
Cestování do Mostu moc příjemné není, protože silnice tam není dobrá. Zkušenosti, které tam získám, jsou ale cenné, chodím na přesilovky i oslabení. Navíc nejezdím do cizího prostředí, potkávám se tam třeba s Martinem Rohanem nebo Martinem Parýzkem.

Díky za rozhovor!

Související články

Reportáž | pá 12.10.2012

Pavelec vychytal karlovarské střelce

Preview k zápasu | čt 11.10.2012

Ztrápení Tygři zavítají do KV Areny