HC Energie Karlovy Vary

Matěj Zadražil: Pro vstup do A-týmu obětuji vše

V posledním domácím utkání v tomto ročníku se Energie utkala s Vervou Litvínov. Trenéři nasadili do utkání řadu mladých hráčů, kteří v jinak rozhodnutém play-out získávali cenné zkušenosti v kategorii mužů. Své první utkání v extralize odehrál i dvacetiletý Matěj Zadražil.

Matěji, jak hodnotíte svůj první zápas za A-tým?
Soupeř dnes zaslouženě vyhrál, Litvínovu nechyběla hráčská kvalita a především zkušenosti. V našem kádru se objevila spousta mladých hráčů, kteří hráli svůj první zápas mezi dospělými. Byly to tedy především zkušenosti, které dnes určily stav konečného skóre.

V čem byste viděl hlavní rozdíl mezi MHL a ELH? Přece jen je to jiná věková kategorie...
Hlavní rozdíl je především v rychlosti, a také ve věci, kterou jsem už zmínil. Opět rozhodují zkušenosti, z dnešního utkání musím vyzdvihnout například Viktora Hübla. Tento hráč je o celých šestnáct let starší než já. Nejen on, ale všichni zkušení hráči Vervy dnes předváděli něco neskutečného.

Jaké jsou vaše osobní dojmy ze zápasu?
Mé pocity jsou pozitivní, čekal jsem, že bude vše trochu jinak. První třetinu jsem byl lehce nervózní, během zápasu ale nervozita opadla, a hrálo se mi daleko lépe.

Jak aktuálně vidíte svou hokejovou budoucnost?
Mám možnost dostat se do A-týmu, a jsem schopen pro to obětovat vše. Přes léto na sobě budu hodně pracovat, na konci se pak uvidí. Ještě mám jednu sezónu v MHL k dobru. Kdyby tedy nevyšla následující, tak mám ještě jeden pokus.

Jak byste porovnal trenéry obou kategorií, Karla Mlejnka a Tomáše Marišku? Liší se v něčem jejich přístup?
Kdybych měl říct největší rozdíl mezi těmito dvěma trenéry, tak musím konstatovat, že skutečně netuším. Oba si jdou tvrdě za svým cílem a myslím, že se to potvrdilo i v tomto ročníku. Především v MHL.

S kým ze spoluhráčů se vám letos hrálo nejlépe?
Nejlépe se mi hraje s Tomášem Harkabusem. Téměř celou sezonu jsme strávili po boku, kolem nás se vystřídalo hodně hráčů. Pro mne je tedy jasná volba Tomáš Harkabus.

Díky za rozhovor!

Související články

Reportáž | pá 21.3.2014

Energie se doma rozloučila porážkou

Preview k zápasu | čt 20.3.2014

K poslednímu domácímu zápasu přijíždí Verva