HC Energie Karlovy Vary

Michal Dobroň: Hlavně, že jsme vyhráli a udělaly se tři body

Těmito slovy vyjádřil obránce Michal Dobroň svůj cit pro tým. Nebyl totiž vůbec zklamaný, že se mu nepovedlo potřetí v utkání skórovat a zkomletovat tak hattrick. Zadák Energie nejdříve střelou z pravého kruhu vsítil první a také rozhodující branku utkání, když přesnou ranou prostřelil Vojtka v brance Třince. Ve třetí třetině skóroval ještě jednou. To když byl přítomen u přesilové hry pěti proti třem a tvrdou ranou, které nepostřehly nejedny oči, završil povedený večer.
Karlovy Vary v letošní sezoně poprvé překonaly ocelovou tvrz, když dokázaly zvítězit nad Třincem poměrně jednoznačně 4:0. Třinec byl za Energií o tři body pozadu a toto manko se snažil smazat utkáním právě na ledě Energie, která již deset zápasů v řadě doma neprohrála. Jak těžké bylo utkání dokazuje i Michal Dobroň: “Zápas byl pro nás těžký v tom ohledu, že za námi byl Třinec o tři body a nám šlo o poskočení na šest bodů od nich. Dvakrát jsme s nimi prohráli a tudíž jsme se museli na zápas hodně soustředit a nepodcenit žádnou situaci.“

Michal Dobroň se podílel lví zásluhou na vítězství nad týmem ze Slezska, když vsítil první a díky vychytané nule Lukáše Sáblíka i vítěznou branku. Když se poté trefil dvakrát Petr Kumstát, bylo o výsledku takřka rozhodnuto a čtvrtá branka v síti Třince, kterou zajistil opět bek s tvrdou střelou poslala Oceláře do kolen. Mnoho nechybělo a Michal Dobroň mohl skórovat i potřetí a završil by tak povedený večer senzačním hattrickem. Ač se to nepodařilo, spoluhráč Miroslava Dubna z první obrany Západočechů nelitoval: “Toho, že jsem nedal hattrick, nelituji. Hlavně, že jsme vyhráli a udělaly se tři body. To mi stačí,“ hodnotí skromně vstřelení „pouze“ dvou branek.

Energie jede v neděli do dalekého Znojma, kde ji čeká další mužstvo usilující o play off. Karlovy Vary mají šňůru neporanitelnosti na svém ledě. Venku tak impozantní sérii nemají. Přesto právě minulý zápas ve Znojmě uloupily plné tři body, když porazily tehdy na výsluní se opalující Orli. Hraje se v plném tempu a nasazení a týmy nemají možnost delšího odpočinku na regeneraci sil. Důležitá je jak fyzická, tak i psychická připravenost mužstev. Energetici mohou být zatím s těmito složkami nad míru spokojeni a i právě proto se jim daří. “Určitě. Když se daří, tak rány méně bolí, cítí se méně únava, takže pojedeme do Znojma silní a pojedeme tam bodovat,“ ujišťuje někdejší hráč Sparty a Plzně.

Na Znojemské Orly chtějí energetici nastoupit zhruba se stejnou taktikou, se kterou dokázali porazit Plzeň a následně i Třinec. “Budeme tam chtít hrát svůj hokej, který nám vyhovuje fyzicky i bruslařsky, takže to nebudeme měnit,“ zakončil rozhovor obránce, který má ve statistikách plusových a minusových bodů solidních 5 plusových zápisů.

Související články

Reportáž | pá 5.1.2007

Energie válí, Třinec odjel s nulou