HC Energie Karlovy Vary

Michal Vachovec: S Karlem Mlejnkem přišel nový impuls

Mladý odchovanec Karlových Varů se po zranění vrátil do kádru Energie. Mimo jiné si v neděli připsal dvě gólové asistence a i díky nim Energie v nedělním souboji porazila Kladno vysoko 6:1. Bylo to také poprvé, co Karlovarští vyhráli v této sezoně dvakrát za sebou.

Michale, v zápasu jste odehrál své první utkání po vašem zranění, ve kterém jste bodoval. Jak se vám hrálo?
Myslím si, že dnešní utkání sedlo celému našemu týmu. Musíme takto fungovat v každém dalším utkání. Bylo by dobré, kdybychom sbírali body tak, jako dnes.

Jak vypadalo vaše zranění, už jste v pořádku?
Na tréninku jsem si natáhl postranní kolenní vazy. Už jsem naštěstí v pořádku, bylo to nepříjemné.

Proti Kladnu jste si připsal dvě gólové asistence. Mohl byste čtenářům obě situace popsat?
První situace se zrodila tak, že jsem čistě vyhrál buly na Michala Gulašiho. Ten dobře pálil těsně vedle brány, a odražený kotouč skončil u mě. Radek Dlouhý pak parádně kotouč dorazil. Druhý gól, u kterého jsem si připsal asistenci, padl v přesilové hře. Opět podobný scénář - buly, střela, tlak do brány. Martin Zaťovič mne nejprve trefil do brusle, obránce mě natlačil na brankáře Cháberu. Martin pak lišácky objel bránu a vstřelil branku.

Druhá výhra za sebou, to je v letošní sezóně poprvé. Jaký důvod za tím stojí?
Myslím si, že naše defenziva se rapidně zlepšila. Hrajeme daleko lépe před vlastní bránou, a čekáme na soupeřovy chyby. Jakmile se nám naskytne možnost vstřelit branku, snažíme se jí využít.

Vidíte nějaký rozdíl mezi bývalým koučem a Karlem Mlejnkem?
Nechci to hodnotit, oba jsou to trenéři, kteří mají své kvality. S Karlem Mlejnkem zkrátka přišel nový impuls, mužstvo šlape na sto procent. Já doufám, že budeme vyhrávat i nadále.

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 6.10.2013

Kubka: Těžíme hlavně z jednoduchosti!

Preview k zápasu | so 5.10.2013

Energie v dalším domácím duelu vyzve Rytíře