Musíme hrát naplno celý zápas, říká Denis Kindl

Nebyl to páteční večer, na který budou diváci utkání proti Mladé Boleslavi dobře vzpomínat. Energetici po dobrém startu do zápasu nezvládli druhou třetinu a svému soupeři i přes dramatický závěr nakonec o gól podlehli. Jako rozhodující pasáž hry viděl prostřední dvacetiminutovku i útočník Denis Kindl.

Tři vstřelené góly na výhru nestačily. V čem vidíte hlavní důvod porážky?
Každý to musel vidět, že to byla druhá třetina. Hráli jsme nedisciplinovaně a Boleslav to dokazala potrestat.

Konečně jste se dokázali prosadit v přesilové hře. Je to pro vás alespoň takové malé povzbuzení?
Asi ano. Bohužel to bylo za stavu 1:4, góly měly přijít dřív. Alespoň jsme to nevzdali a v závěru jsme to ještě zdramatizovali. Bylo to možná o jedné střele a mohla z toho být remíza.

Nástup do utkání vám vyšel. Dostali jste se do vedení, ale další dvě třetiny už z vaší strany nebyly tak dobré...
Darovali jsme jim přesilovku 5 na 3, kterou dokázali využít a tím se asi zklidnili. Poté dali dva rychlé góly a to nás srazilo. Dlouho jsme se z toho dostávali a až ve třetí třetině jsme se dostali k naší hře. Rozhodla druhá dvacetiminutovka, to si v naší situaci nemůžeme dovolit takto odehrát.

Zápas byl vyhrocený, bylo hodně vyloučení. Čím si myslíte, že to bylo?
Hrálo se o hodně. Neměli dobré výsledky a myslím že i z toho důvodu potřebovali vyhrát. Rozhodčí tomu nechali volnější průběh a bylo to hodně o emocích.

Měli jste dobré šance, ale nedařilo se vám je proměňovat...
Myslím, že větší šance jsme měli až od poloviny zápasu. Pořádně jsme do toho šli, měli jsme i nějaké dorážky a tím jsme to zdramatizovali. Třetí třetina byla z naší strany výborná, hraje se ale šedesát minut.

V čem byl soupeř lepší?
Hráli naplno skoro celý zápas, nám se podařilo zdramatizovat až v závěru. My jsme hráli náš nátlakový hokej až od třetí třetiny. Nenašli jsme tempo, rytmus, a to asi rozhodlo.

Na domácí zápasy chodí v poslední době poměrně dost fanoušků. Co byste jim chtěl popřát do nového roku?
Aby s námi měli trpělivost. Ať chodí ve stejném počtu a nebo ještě ve větším. Když přijde o tisíc lidí víc, tak je to na atmosféře hned znát a žene nás to dopředu. Chtěl bych jim poděkovat, ze přišli v takovém počtu.