Poslední utkání roku, Energie vyzve Boleslav

Poslední utkání roku 2016 odehrají energetici doma s Mladou Boleslaví. V pátek od 18 hodin se postaví právě Bruslařům, se kterými mají letos vyrovnanou bilanci. Boleslavi se v posledních zápasech nedaří, dokáží energetici doma opět bodovat? Na toto utkání jste srdečně zváni.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Prosincová krize

Bruslaři přijíždí do KV Areny s jasným cílem, přerušit šňůru pěti zápasů, v nichž se svěřencům trenéra Františka Výborného nepodařilo zvítězit. V prosinci vybojovala Mladá Boleslav pouze čtyři body, z toho dva za výhru v prodloužení, čili z osmi zápasů zvítězila jen jednou. Z posledních tří utkání nezískali Bruslaři ani bod. Ve 31. kole padla Mladá Boleslav doma s Litvínovem 3:6. Klíčové byly rychlé branky hostů. Již ve čtvrté minutě vedli hosté 2:0. O kolo později zavítali Bruslaři do Vítkovic, kde se sice ujali vedení už ve druhé minutě, avšak Ridera stav otočila a zvítězila 3:2. V posledním duelu přivítali doma Plzeň. Boleslav opět vstřelila úvodní branku, nicméně znovu na ni nedokázala včas navázat a zápas prohrála 2:4.

Kanadskému bodování vévodí Hyka

Tomáš Hyka (9+14) je v této sezóně nejproduktivnějším Bruslařem a zároveň nejpilnějším nahrávačem. Na záda mu dýchá s dvaceti body Radan Lenc (11+9), nejlepší střelec týmu. Statistice +/- vládne také Lenc s osmi kladnými body. Nejvíce času na ledě strávil bek Jan Hanzlík. Na ledě pobyl přes 685 minut. V mladoboleslavském brankovišti se tento ročník prostřídali tři gólmani. Fin Tarkki před nedávnem opustil kádr, nahradil ho Tomáš Halász. Jednička je Jan Lukáš. Třiadvacetiletý brankář doposud odchytal 33 zápasů s úspěšností zákroků 91,45 %. Lukáš tuto sezónu chytil již 909 střel a v tomto ohledu je v extralize nejlepší.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. David Honzík 19 89,56 % 3,02 0
2. Tomáš Závorka 18 88,26 % 3,09 0
Úspěšnost přesilovek 11,18 % (14. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 83,11 % (8. místo v extralize)
2. Tuomas Tarkki 4 81,13 % 5,83 0
Úspěšnost přesilovek 17,02 % (9. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 80 % (12. místo v extralize)
Bodový zisk
41 % 49 % 33 % 23 %
41 b 25 b 16 b 7 b
56 % 41 % 14 % --
22 b 16 b 3 b --

Poslední utkání

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. O. Roman (Tybor, Kucsera), 19. Urbanec (Olesz), 28. E. Němec (Kucsera) – 19. Mikulík (T. Rachůnek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Gebauer, Lederer . Vyloučení: 3:5. Využití: Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6837. Střely na branku: 31:40.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Orsava (Stříteský, Pospíšil), 52. Klepiš (Trončinský) – 22. T. Svoboda (Koreis), 25. D. Kubalík (P. Kadlec), 37. T. Svoboda (D. Kubalík, Kratěna), 43. Kratěna (T. Svoboda, Čerešňák). Rozhodčí: Hejduk, Horák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Lenc (MBL) a Slovák (PLZ) 10 min. za hrubost. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2665. Střely na branku: 29:42. Zblokované střely: 9:14. Hity: 9:12. Vhazování: 27:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.