HC Energie Karlovy Vary

Na první ze zápasů roku vás zve trenér Zdeněk Venera

"Deset let jsme čekali na play off. Teď máme co jsme chtěli a mužstvo se na to těší, tak si to pojďme užít! Pojďme vytvořit krásnou atmosféru a pokusit se to dotáhnout co nejdál, ať nezůstane pouze u předkola!"
Slova Zdeňka Venery, muže, který jako první dotlačil karlovarský hokej do play off, jsou tou nejlepší pozvánkou na dlouhé roky očekáváný souboj s Třincem. Tak neváhejte a přijďte vychutnat historický okamžik! První zápas série začíná pátek od 17 hodin na karlovarském zimním stadionu.

Postup těsně a na poslední chvíli

Letošní ročník extraligy byl v jednom směru rozhodně výjimečný. O účasti v elitní desítce se bojovalo až do poslední minuty a o postupujících někde rozhodovaly až vzájemné zápasy. Ani Třinec na tom nebyl jinak. O tom, že by mohl pouze z výšin se založenýma rukama sledovat, co se děje v tabulce pod ním, nemohla být ani řeč. Nakonec obsadil hraniční desáté místo se ziskem 76 bodů, stejně jako deváté Znojmo, a stal se tak budoucím sokem karlovarské Energie.

P+P – Peterek, Pácal

Zkratku P+P jsme zvyklí číst v jiné souvislosti. Většinou se mluví o dvou borcích z kladenského Rabatu. V Třinci mají ale taky své hráče, jejichž příjmení začíná písmenem "P". Hlavním ofenzivním motorem třineckých Ocelářů je zkušený matador Jan Peterek. Pětatřicetiletý forvard s krátkou zkušeností z Finska strávil tři roky v ruské superlize, kde se mu poměrně dařilo. Peterek je v české extralize spjat se severní Moravou. Nehrál totiž nikde jinde než v Havířově, Vítkovicích a Třinci. Havířovský rodák nasbíral v této sezóně šestnáct branek a sedmnáct asistencí, čímž je nejproduktivnějším hráčem Ocelářů. Mrzet jej může jen osm záporných bodů v hodnocení plus - minus. V posledních dnech jej však trápily zdravotní potíže. Mezi obránci Werku se daří expardubickému zadákovi Tomáši Pácalovi. Jeho jméno bylo jedenáct let spjato s Pardubicemi, ale v létě 2005 zamířil Pácal do Třince. V něm dostal čtyřiatřicetiletý obránce více prostoru a důvěru trenérům oplácí dobrou prací. V tomto ročníku extraligy prostřelil Pácal pětkrát brankáře soupeřů, na dalších sedm branek přihrál.

Josef Řezníček dosáhne hranice 900 zápasů v extralize

Jméno Josef Řezníček není nutno příznivcům hokejového mužstva lázeňského města nikterak představovat. Energie se na budoucí klání v podstatě těší, ale právě pro čtyřicetiletého obránce bude mít utkání mnohem nostalgičtější nádech. Vstříc soupeři na extraligový led totiž vyjede již podevítisté. Snad všichni musí uznat, že taková zkušenost je jistě hodna obdivu.

Jak si věří Třinec?

Sice si další zápasy pojistil až z desátého místa, ale ambicemi rozhodně nezůstává u ledu. Třinec si i díky letošním vzájemným duelům proti Varům věří. Hráčům se dle jejich slov hraje s Karlovarskými docela dobře a ani vzdálenost nevidí jako nepřekonatelný problém, který by je měl zvlášť limitovat. Stejně jako Vary věří ve svůj postup.

Poslední utkání

Vypjaté zápasy na obou stranách. Jenže na rozdíl od energetiků, kteří podlehli Znojmu a neskončili na pozičně lepším šestém místě, Oceláři si svůj postup tvrdě vybojovali až v prodloužení a konec zápasu tak mohli oslavovat. V šedesáté minutě byl v utkání mezi Třincem a Spartou vyrovnaný 1:1. Jenže v prodloužení se podařilo lépe zatnout zuby a hnát se kupředu moravskému týmu.

HC Energie Karlovy Vary - HC Znojemští Orli 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Kumstát (Dobroň), 36. Kristek (Němec) - 8. Kříž (Dopita), 16. A. Padělek (Tvrdík), 47. A. Padělek (Plášek), 60. Němeček.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Ton, 52. Polanský (Daneček),62. Polanský (Kroupa).

Statistiky po základní části

Na statistiky obou týmů se pro srovnání můžete podívat zde.

Základní informace o soupeři

Název klubu:HC Oceláři Třinec
Rok založení:1929
Klubové barvy:červená a bílá
Domácí stadion:Werk arena (5200, z toho 4000 k sezení)
Loňské umístění:8. místo
Prezident:Ing. Ján Moder
Generální manažer:PaeDr. Evžen Delong
Obchodní manažer:Ing. Marek Chmiel
Sportovní manažer:Mgr. Pavel Marek
Trenéři:PaeDr. Jiří Juřík, Jan Daneček, Aleš Mach
Webové stránky:www.hcwerk.cz

Loňské vzájemné zápasy

12. kolo HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:5
25. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:2
38. kolo HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 3:2
51. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 4:0

Letošní vzájemné zápasy

12. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 1:4
25. kolo HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 5:1
38. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 4:0
25. kolo HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:1

Sestavy z posledního utkání

HC Oceláři Třinec: Čechmánek - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal - Kolusz, Štefanka, Skořepa - Korhoň, Polanský, Tomas - Hlouch, Martynek, Pavelek - J. Daneček ml., L. Říha, Steber.
HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Ustrnul, Mudroch, Dobroň - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Skladaný, Kristek, Tvrdek - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Kuběna.

Související články

NOTES | st 21.2.2007

HC Oceláři Třinec: Historie