HC Energie Karlovy Vary

Neměl jsem tolik riskovat, litoval Kumstát situace z power-play

Slušný výkon a smolné góly. Tak by se v krátkosti dalo charakterizovat nedělní vystoupení Energie na jihu Čech. Karlovarští inkasovali dvakrát od modré čáry, jednou po předchozím krvavém zranění obránce Gawryletze a poslední zásah do prázdné klece umožnil risk Petra Kumstáta ve středním pásmu. S oběma aktéry jsme po utkání gólové momenty rozebrali.

Krvácející Gawryletz brance nezabránil

Po oboustranně nezáživné první třetině se kvalita hry v Budvar aréně zvedla a nemalou zásluhu na tom měli i hokejisté Energie. Díky své aktivitě a časté střelbě se v prostřední části dočkali zaslouženého vyrovnání z hole Václava Skuhravého. Po čtyřech minutách však Mountfield vedl znovu. Zakočení Jakuba Langhammera v pádu však předcházela pro energetiky nešťastná situace.

Budějovičtí při přechodu do útočného pásma nechtěně zasáhli pukem obličej Travise Gawryletze. Kanadský obránce i s krvavým zraněním pokračoval ve hře a snažil se zabránit inkasování. Marně. „Kvůli takovým věcem se nekácím k ledu. Naučil jsem se to tak v Kanadě, kde jsem vyrůstal. Soupeř bohužel v tom střídání vstřelil branku, takže to pro mě bylo ještě horší,“ přiznal šestadvacetiletý bek po utkání.

Nabízí se otázka, zda by Gawryletz svému týmu neprospěl pádem. Sudí měli hru přerušit ihned, avšak pád hráče k ledu by je mohl motivovat více. Podobné praktiky však Travis zakořeněné nemá. „Ani mě nenapadlo, že bych mohl spadnout. Nohy prostě pořád chtěly bruslit,“ vysvětluje Gawryletz a odmítá, že by šlo o ryze českou specialitu. „Odehrál jsem tu zatím jen pár zápasů. Ale myslím, že se to tak stává všude, nejen v Česku. Prostě někdo spadne a jiný ne.“

Kumstát: Bojovali jsme až dokonce, bohužel to nevyšlo

Při powerplay vás o kotouč obral Pavel Kašpařík a pojistil výhru Budějovic. Věděl jste o něm?
Vůbec ne. Odstavil jsem jednoho hráče a o Kašpaříkovi jsem neměl ani zdání. Byla to moje chyba, neměl jsem na červené čáře takhle riskovat.

Poté už jste se ani nevracel. Věděl jste, že je hotovo?
Dostal jsem od někoho ránu a obrátil jsem se. Kašpařík jel na prázdnou bránu a už bych ho stejně nestihl.

Byl jedním z hlavních důvodů vaší porážky přílišný počet vyloučení?
Neřekl bych. Obě inkasované branky v oslabení byly od modré čáry a možná ještě lehce tečované, což byla smůla. Ale bojovali jsme až dokonce a bohužel to nevyšlo.

Před brankou Jakuba Langhammera byl zasažen pukem Travis Gawriletz. On sám říkal, že ani nepřemýšlel o tom, že by zůstal ležet na ledě. V české lize je to prý normální, souhlasíte?
Ani jsem příliš neviděl, jak se celá situace seběhla. Až na střídačce jsem viděl Travise s krvavým šrámem. Záleží to hodně na hráči, jak se k tomu osobně postaví.

Související články

Reportáž | ne 8.1.2012

Energie pod Kýhosem poprvé prohrála

Preview k zápasu | ne 8.1.2012

Energie vyrazí bojovat do Českých Budějovic