HC Energie Karlovy Vary

Nováček Petr Přindiš: Byl to můj největší hokejový zážitek

Ačkoli dnes Energie na plzeňském ledě za svým soupeřem prakticky v žádném ohledu nezaostávala, nakonec odjíždí z města piva bez bodu. Jeden z energetiků i tak na dnešní zápas nikdy nezapomene. Obránce Petr Přindiš totiž proti indiánům sehrál svůj první extraligový zápas v kariéře. „Celý zápas jsem si hrozně moc užil. Snažil jsem se hrát nejlépe, jak dovedu. Za tuhle šanci jsem skutečně moc rád,“ rozplýval se po utkání jednadvacetiletý zadák, který ve třetí třetině dokonce naskakoval i v elitní formaci.
Petr Přindiš byl dlouhá léta oporou karlovarských mládežnických výběrů. Letos již naplno bojoval mezi dospělými v prvoligové Kadani. Díky stabilním výkonům si vysloužil svou první šanci i v nejvyšší soutěži. „Věděl jsem, že máme čtyři zraněné obránce. Na našich webových stránkách jsem si přečetl, že klub pravděpodobně povolá mě nebo Tomáše Schmidta. Po středečním zápase s Kadaní jsem se dozvěděl, že se mám ve čtvrtek hlásit na tréninku v Karlových Varech. No a hned po tréninku mi trenér řekl, že v pátek jedu s áčkem do Plzně,“ popisuje svou cestu do extraligy ofenzivně laděný obránce.

Odchovanec Sokolova se do klubové kroniky zapsal již před dvěma lety, kdy vstřelil rozhodující branku ve finále juniorské extraligy. Pro Karlovy Vary to byl tehdy první velký triumf. Premiéru v extralize dospělých ale Petr staví ještě výše než titul s juniory: „Dnešek pro mě asi skutečně znamená víc než juniorské zlato. I přes prohru jsem hrozně šťastný. Je to můj prozatím největší hokejový zážitek.“

Sportovní osud asi nemohl nadějnému mladíkovi přichystat těžší premiéru. Vždyť Plzeňští disponují nejproduktivnější dvojicí ligy. „Oproti první lize to byl určitě velký rozdíl. Ale snažil jsem se nevnímat, že proti mně stojí Straka nebo Vlasák. Prostě jsem se soustředil jen na to, abych hrál nejlépe, jak dovedu,“ nepřipouští si zbytečnou nervozitu.

Jedinou vadou na kráse je jen ztráta všech bodů. Přitom utkání načali energetici parádně. V první třetině vedli již o dvě branky a několikrát musel vše na poslední chvíli zachraňovat plzeňský gólman Mazanec. „V první třetině jsme hráli přesně to, co nám trenér nařídil. Jenže od druhé jsme upustili od naší taktiky a zbytečně se zatáhli. To jsme určitě neměli dopustit,“ lituje promarněného náskoku. V závěru se od Energie odvrátila i Štěstěna. Ján Mucha pouze nastřelil horní tyčku.

Další plány a životní cesty šikovného zadáka jsou i pro něj samotného ukryty v mlze: „Zatím ani pořádně nevím. V každém případě zítra nastupuji opět v první lize za Kadaň. Pak uvidíme, co bude dál.“ Čekají jej tak tři mimořádně náročné zápasy ve čtyřech dnech. „Určitě to musím zvládnout. Vždyť přece kvůli tomuhle tak trénujeme,“ usmívá se závěrem.

Související články

Preview k zápasu | čt 2.12.2010

Na řadu přichází třetí derby