HC Energie Karlovy Vary

Jan Košťál o svém zranění: Musím zaklepat, záda drží

Celou jednu čtvrtku sezony Jan Košťál promarodil. Dnes poprvé od svého zranění nastoupil do zápasu a bylo na něm vidět, že si to opravdu užívá. Bezprostředně po utkání jsme se ho zeptali na první pocity z dnešního západočeského derby. „Hrálo se mi celkem dobře, ale mrzí mě, že jsme nevyhráli. Myslím si, že jsme nehráli špatně a je škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Vedli jsme 3:1, a pak jsme dostali tři góly z přesilovek. Je to obrovská škoda,“ lituje promarněných šancí.
Útočník karlovarské Energie měl vyhřezlou plotýnku, což není zrovna lehké zranění. Také byl dlouhou dobu pryč a místo něj si muselo vedení Energie vypůjčit od Chomutova Milana Procházku. Jak se Jan cítí v tuhle dobu? „Ještě to není úplně stoprocentní. Zatím mám mezery v obratech a v tom počátečním zrychlení, ale dokážu se přizpůsobit. Ty důležité situace musím předvídat, což se bohužel nepovedlo u té branky, co dal Straka v přesilové hře. Mrzí mě, že jsem neměl hokejku v obou rukou a tím pádem jsem mu nemohl nadzvednout hůl,“ zlobí se sám na sebe.

Vary v období jeho zranění vedly celkem slušně. Šňůrou vítězství prolomily klubový rekord, jsou nejlepší ve využívání přesilových her a dostaly se na slušné sedmé místo v tabulce. Sledoval Honza jak si jeho spoluhráči vedou? „Sledoval jsem, co se dalo. Byl jsem sedmnáct dní v nemocnici, ležel jsem tam na kapačkách a docela mi to už lezlo na nervy. Hrozně jsem už chtěl jít hrát, ale zranění bylo bohužel takové, že jsem tomu musel dát čas. Zatím to vypadá, že se se to vyplatilo. Musím zaklepat, ale záda drží,“ raduje se z úspěšné léčby.

Poslední dobou se stává téměř pravidlem, že energetici sice skoro celý zápas vedou, ale v koncovce body ztrácejí. Tak tomu bylo i dnes. V čem tkví hlavní problém? „To samé bylo i při prvním utkání tady, kdy jsme vedli o gól a oni zápas otočili. Musíme se soustředit na rozhodující situace, víc se zatáhnout k bráně... Plzeň v čele s Martinem Strakou umí skvěle sehrát přesilovky, dát si puk přesně na hůl. Vše mají skvěle secvičené. Podle mě jsme se dnes měli v některých částech hry soustředit více na obranu.“

Reprezentační přestávka se již kvapem blíží. Na programu jsou poslední čtyři kola Tipsport extraligy a pak je na řadě tradiční Channel One Cup v Rusku. Těší se hráči Energie na připravovanou reprezentační přestávku, až si odpočinou od náročného zápasového vytížení? „Já si myslím, že se kluci určitě těší. Měli toho teď poslední dobu dost, ale já se zas těším, že ty zbylé zápasy do reprezentační pauzy odehraji. V neděli máme doma Liberec, už se nemůžu dočkat, až zas vyjedu na led. Budeme muset hrát hodně z obrany, to bude cesta k úspěchu,“ dodává na konec rozhovoru.

Související články

Preview k zápasu | čt 2.12.2010

Na řadu přichází třetí derby