HC Energie Karlovy Vary

O potřebné body vyráží Energie bojovat do Jihlavy

Baráž se blíží do své druhé poloviny a začíná jít do tuhého. Energetici nutně potřebují body z horkého Horáckého zimního stadionu, aby drželi krok s postupovými pozicemi. Dokáže parta okolo kapitána Václava Skuhravého zabojovat a z Jihlavy dovézt veledůležité body? Utkání začíná v 16:00 a pakliže si neuděláte výlet přímo na místo činu, můžete Karlovarské podporovat přes video, či textové přenosy.
Kde sledovat: Online přenos | Video přenos | Stories

O soupeři

Jihlavská sestava z předešlého utkání

Kořenář – Suchánek, de la Rose, Šidlík, Stříteský, Váňa, Kajínek, Půža – Diviš, Skořepa, Straka – Jiránek, Zeman, Čachotský – Anděl, Hlinka, Žálčík – Seman, Hubáček, Rabbit

Jihlava je lídrem tabulky, nicméně stále nemá nic jisté. Zaváhání s Kladnem by v případě neúspěchu proti Energii stálo celek z Vysočiny první místo. Dukla na ledě Rytířů hrála po dvou třetinách 1:1, nicméně nakonec si z ČEZ stadionu neodvezla ani bod. Během necelých dvou minut totiž skórovali David Tůma a Jakub Strnad. Hosté se již nezmohli ani na snížení, prohráli tak 1:3. „Utkání se mi nehodnotí vůbec lehce. Za to, co jsme tady předvedli, jsme si totiž nezasloužili ani bod,“ hodnotil zápas asistent trenéra František Zeman. S energetiky se Jihlavští setkají podruhé v soutěži. Výkon z posledního střetnutí, které se hrálo na západě Čech, by určitě rádi odčinili. V KV Areně po první třetině Jihlava vedla 2:0, ovšem poté se stáhla, Karlovarští ve třetí třetině vyrovnali a v následném prodloužení získali bod navíc.

Koho sledovat

V rukavičkách se hrát rozhodně nebude

Nejlepší střelec dosavadního průběhu bojů o extraligu? Petr Straka se Jihlavě více než vyplácí. Útočník, jenž si na pár zápasů vyzkoušel i slavnou NHL, vede tabulku barážových střelců se čtyřmi trefami. Tím nejvíce produktivním je pak kapitán Tomáš Čachotský s jednou brankou a čtyřmi asistencemi. Důležitým článkem mužstva je také mladý Josef Kořenář, jenž má 92,63% úspěšnost zákroků. Jedno utkání odchytal i Jakub Škarek s úspěšností zásahů 94,29 %. V obraně se daří švédskému zadákovi. Erik de la Rose má v tabulce +/- čtyři kladné body a lépe je na tom pouze litvínovský Michal Trávníček s pěti kladnými body. O tom, že se bude hrát fyzický hokej, svědčí i statistiky z prvního vzájemného střetnutí. Nejvíce hitů rozdal Tomáš Jiránek, jenž dal šest bodyčeků. Z karlovarského celku byl nejtvrdší Ondřej Beránek, jenž si zapsal čtyři hity.

Statistické okénko

HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 3,85 % (4. místo v baráži)
Úspěšnost oslabení 93,33 % (1. místo v baráži)
Tresty 42 TM (4. místo v baráži)
Zblokované střely 9,8 za zápas (2. místo v baráži)
Hity 8,2 za zápas (2. místo v baráži)
Úspěšnost střelby 7,3 % (3. místo v baráži)
Úspěšnost vhazování 51,57 % (2. místo v baráži)
HC Dukla Jihlava
Úspěšnost přesilovek 13,6 % (3. místo v baráži)
Úspěšnost oslabení 80,1 % (4. místo v baráži)
Tresty 68 TM (2. místo v baráži)
Zblokované střely 10,8 za zápas (1. místo v baráži)
Hity 7,4 za zápas (3. místo v baráži)
Úspěšnost střelby 12,4 % (1. místo v baráži)
Úspěšnost vhazování 57,8 % (1. místo v baráži)

Související články