HC Energie Karlovy Vary

Energie hlásí ztráty, pro Tuominena skončila sezona

Zisk důležitých tří bodů, ale také citelné ztráty hlásí energetici po zápase v Jihlavě. Utkání 6. kola baráže proti Dukle nedohráli útočníci Henri Tuominen a Jakub Flek.

Šestadvacetiletý finský útočník Henri Tuominen odstoupil ze zápasu na začátku třetí třetiny, kdy v souboji o kotouč v rohu kluziště neustál střet s domácím obráncem Jakubem Suchánkem. V tomto okamžiku pro karlovarského forvarda neskončilo pouze nedělní utkání, ale i letošní sezona. Tuominen musí se zraněným levým ramenem na operaci.

Druhým z energetiků, který nedohrál duel na ledě Dukly, byl nejlepší střelec Energie v letošním roce Jakub Flek. Karlovarský rychlík byl na konci druhé třetiny nevybíravě atakován domácím útočníkem Tomášem Jiránkem, který za faul obdržel od hlavního rozhodčího trest na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Flek se do utkání rovněž nevrátil a s poraněním hlavy a podezřením na otřes mozku ze zápasu odstoupil. Datum návratu Jakuba Fleka do sestavy Energie v tuto chvíli nelze odhadnout.

Marodka Energie se tak po dnešku rozrostla o další dva hráče. Již dříve vypadli ze sestavy obránci Vladimír Sičák a Jan Tomeček, mimo hru jsou také útočníci Sebastian Gorčík a Michal Vachovec.

Související články