HC Energie Karlovy Vary

Petr Koblasa: Budeme se snažit získat plný počet bodů

V neděli ráno se karlovarský juniorský tým přesunul z Petrohradu do Čerepovce, kde ve dvou zápasech 8. a 9. října bude bojovat o důležité body s tamním Almazem. Soupeř energetiků drží páté místo v tabulce Mládežnické hokejové ligy, energetici jsou v dosavadním průběhu devátí. I v druhém dvojzápase pomůže karlovarské juniorce extraligou ostřílený Petr Koblasa, kterého jsme vyzpovídali. Po dvou zápasech v Čerepovci (8. a 9. října) se junioři vrátí zpátky do Petrohradu, kde 10. října absolvují trénink, aby o den později odletěli zpět do Česka.

Už víte něco o nejbližším soupeři z Čerepovce?
Zatím ne, s tímto týmem jsme se doposud nesetkali a žádné přípravy jsme zatím nerozebírali. Určíte, to bude kvalitní tým a my se budeme snažit získat plný počet bodů.

A jaká je nálada, atmosféra v týmu?
Atmosféra je dobrá, i když jsme z předchozích dvou zápasů získali jen jeden bod. Tyto zápasy jsme odehráli dobře a není tedy důvod k nějaké panice.

Vy osobně jste v Rusku poprvé? Je cestování náročné?
S týmem MHL jsem tu poprvé. A cestovaní nemá rád asi nikdo, ale v této soutěži to jinak nejde. A tak musíme na tyto, ne zrovna pohodlné, tripy přistoupit. Osobně moc Rusko nemusím, na druhou stranu Petrohrad je asi jedno z nejhezčích měst a zůstat tady nějaký čas bych si asi dokázal představit. Čerepovec jsem zatím moc neviděl, ale na první pohled to vypadá jako jedna velká továrna a už se těším, až odtud odjedu zpátky domů.

Co říkáte na ruské jídlo? Máte nějaké problémy se stravováním?
S jídlem je to jak kdy. Někdy se dá sníst, jen když mate opravdu hlad. Problémy zatím žádné nebyly a snad ani nebudou.

Související články