HC Energie Karlovy Vary

Petr Kumstát: Odehráli jsme super utkání a vyhráli naprosto zaslouženě

Vítězství Energie v Liberci bylo nečekané, ale ještě nečekanější byl způsob, jakým ho karlovarští hráči vybojovali. Od začátku zápasu byli aktivnější, svého soupeře přehrávali a dařilo se jim i proměňovat šance. I když Václav Nedorost ve třetí třetině snížil, hosté již drama nepřipustili a zaslouženě si odvezli tři body.
Jak byste zhodnotil zápas v Liberci, který přinesl cenné vítězství.

V Liberci jsme odehráli super zápas, podařilo se nám všechno podle představ. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, protože jsme byli po celý zápas lepší, proměnili jsme šance a skvěle nám zachytal gólman. Tyto tři body jsou pro nás hodně významné.

Není trochu překvapení, že jste Liberec přehráli takhle výrazně?

Všude píšou, že Liberec podal špatný výkon, ale já si nemyslím, že by to bylo jen tím. Hlavně my jsme hráli hodně dobře a proto byl výsledek takový. Podařil se nám aktivní vstup do utkání, brzo jsme vstřelili góly, měli jsme sebevědomí. Oni tím byli dost zaskočeni a nevěděli už potom, co na nás mají hrát.

Některé vaše góly padly na vrub gólmana Hniličky, který ale zase pochytal spoustu dalších šancí.

Tak už to někdy v hokeji bývá, nedali jsme samostatné nájezdy, nebo velké šance z kruhů, zato jsme dali branky z méně nebezpečných příležitostí. Ty góly jsme si ale zasloužili a myslím, že je v podstatě jedno jak padly. Vstřelili jsme čtyři a zaslouženě vyhráli.

Co jste si říkali o přestávkách? Nečekali jste bouřku v kabině domácích a následný zvýšený tlak Liberce?

Určitě jsme se na to připravovali, ale hned na začátku třetiny udělali faul, který jsme potrestali a během dalších tří minut jsme přidali další gól. Tím jsme jim udělali totální čáru přes rozpočet a byli jsme v psychické výhodě. Před třetí třetinou jsme si zase říkali, že musíme vydržet co nejdéle bez obdržené branky. Což se nám úplně nepodařilo a v oslabení jsme inkasovali. Pak už jsme soupeře skoro do ničeho nepustili a naši výhru ubránili.

Už to skoro vypadalo, že by mohl Lukáš Mensator udržet čisté konto, ale nakonec inkasoval, což určitě zamrzí. Na druhou stranu předvedl výborný výkon, že?

Lukáš pochytal velké šance a podržel nás, což je pro nás hrozně důležité, protože víme, že se na něj můžeme spolehnout. I po té obdržené brance chytil dvě šance a to ten zápas také rozhodlo

Související články