Plný bodový zisk poslal sledge hokejisty do čela

(Článek obsahuje video) Na průběžné první místo poskočili karlovarští sledge hokejisté po šestibodovém výjezdu v rámci druhého kola ligové soutěže. Zajímavý zápas v Pardubicích pro sebe Žraloci ukořistili poměrem 2:1, o den později v Olomouci se proti nováčkovi dlouho nemohli výrazněji prosadit, až sedmigólovou kanonádou v poslední třetině stanovili vysokou výhru 9:0. Další kolo České sledge hokejové ligy je na programu o posledním říjnovém víkendu.

SHK Pardubice - SKV Sharks Karlovy Vary 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 39. P. Kubeš - 12. J. Berger (J. Švec), 27. M. Geier (J. Berger). Rozhodčí: Hollerová, Kratochvil. Bez vyloučení. Diváci: 10. Vývoj utkání: 0:2, 1:2. Hráno 6. října 2012 v Pardubicích.

Pardubice: Boček - P. Kubeš, Kvoch, V. Buhr, Štěpják, Michalec, J. Kubeš, Chudomský, Horníček, Hýbner, Motyčka, Kolek, R. Buhr.

Karlovy Vary: B. Mach - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Janko, Lindák, Forgo, Očenášek, J. Švec, Schneider.

Plynulá hra s minimem přerušení a zabezpečenými obranami postupně přerůstala v optickou převahu Žraloků. Zastřelovali se Berger, Geier i Forgo, zatímco Mach řešil jen lehký Michalcův nához. Neprůstřelnost kolínského hosta Bočka v domácí brance vydržela do 12. minuty, kdy Švec ideálně uvolnil Jiřího Bergera a ten zkušenou kličkou otevřel skóre. Těsně před sirénou se ocitl ve dvou dobrých šancích Schneider, ovšem náskok hostů zvýšit nedokázal.

Když Forgo zpočátku druhé třetiny nevyužil odkryté Bočkovy branky, ujaly se poprvé výrazněji slova Mustangové. Tlak v útoku ale nedokázali vyjádřit střelecky. Naopak musel zasahovat domácí gólman, když Berger usměrňoval Forgovu přihrávku od zadního mantinelu. První vážnou šanci řešil na druhé straně Mach až ve 23. minutě a nadvakrát betonem ukončil individuální akci kapitána Kubeše.

Pořádně horko bylo Machovi na konci 26. minuty, kdy lehké zakončení P. Kubeše přepadlo přes gólmana na brankovou čáru. Dorážející V. Buhr byl však u puku později než dlouhá ruka s lapačkou karlovarského muže s maskou. Pardubice musely litovat, neboť o půl minuty později Michal Geier z brejku zvýšil pod padajícím Bočkem na 0:2. Vzápětí ještě Hrbek trefil z mezikruží pravou tyč. Zajímavý závěr prostřední části uzavřelo pardubické přečíslení a střela P. Kubeše do Machovy masky.

Dlouho se zdálo, že si ve třetí třetině zkušenější hosté výsledek pohlídají. Zvlášť když se Hrbek po Geierově přiťuknutí zjevil sám před Bočkem. Puk ale nezvedl podle svého přání a z ničeho nic bylo na světě snížení. Tísněný Pavel Kubeš se otočil v levém kruhu a překvapivě prostřelil hradbu těl.

Realitou byl rázem výrazný tlak domácího celku. Žraloci se nedokázali vymanit z defenzivy a i když Mach nemusel řešit žádnou střelu, trenér Berger si v předposlední minutě takticky vyžádal oddechový čas. Vyplatilo se, Karlovarští sehráli závěr daleko od vlastní branky a připsali si důležité tři body.

Pavel Kubeš (Pardubice): "Myslím si, že Vary vyhrály zaslouženě, i když to nebylo žádné krocení Mustangů, jak jsem se dočetl před zápasem. Některé kombinace jsme vůbec nestíhali pokrývat, ještě máme co zlepšovat."

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Byl to velice vyrovnaný zápas, i když více brankových příležitostí jsme měli my. Nedokázali jsme je využít a nakonec z toho bylo vydřené vítěství. Každý zápas říkám, že nemáme pod tlakem nic vymýšlet a musíme v klidu vyhodit ze třetiny. Měli jsme i štěstí, ale až na určité momenty jsme předvedli dobrý výkon a to nejdůležitější jsou body."

Sestřih z utkání si prohlédněte ZDE.

APA VČAS Olomoučtí Kohouti - SKV Sharks Karlovy Vary 0:9 (0:2, 0:0, 0:7)

Branky: 8. M. Geier (Hrbek, J. Berger), 10. Forgo, 31. Očenášek (J. Berger), 32. J. Berger (M. Geier, Frogo), 33. M. Geier (J. Švec), 37. J. Berger (M. Geier, Janko), 40. Forgo (Hrbek), 41. J. Berger (Hrbek), 44. J. Berger (M. Geier). Rozhodčí: Cik, Novotná. Vyloučení:4:2, navíc Stodola, Bejvl (Olomouc) 5 minut a do konce utkání - J. Berger, Forgo (Karlovy Vary) 5 minut a do konce utkání Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 32. Vývoj utkání: 0:9. Hráno 7. října 2012 v Olomouci.

Olomouc: Hulín - K. Veselý, J. Veselý, Havlík, Gergely, Prášil, Michal Černoch, Novák, Bejvl, Hrdý, Stodola, Marek Černoch, L. Geier.

Karlovy Vary: B. Mach - J. Švec, J. Berger, Hrbek, M. Geier, Schneider, Janko, Lindák, Forgo, Očenášek.

Zatímco v Pardubicích neobdržel od rozhodčích trest jediný hráč, o den později v Olomouci rozehráli Žraloci přesilovku už ve 4. minutě. Nedovolený zákrok Švece však výhodu zkrátil. I tak měli první šance při větším prostoru na ledě Geier s Bergerem. Nakonec se prosadil až při hře v plném počtu Michal Geier a v 8. minutě umístěnou střelou nahoru překonal Hulína. O dvě minuty později ujel při Bergerově vyloučení Jiří Forgo a v oslabení nad lapačku zvýšil na 0:2.

Po nadějném začátku však hra upadla do podprůměru. Žraloci se nedokázali vyrovnat s očekávanou defenzivní taktikou olomouckých Kohoutů a sledge hokej se utápěl ve změti nepřesností. Ze stejného scénáře se nevymanila celá druhá třetina. Tu sice odstartoval M. Geier ránou do horní tyče, ale z celých patnácti minut vysvitla už jen spolupráce Hrbka se střílejícím Forgem v přesilovce na konci periody. Z tohoto pohledu mohli být spokojenější domácí, sbírající po návratu do ligy nové zkušenosti.

Ovšem do třetího dějství jako by vyšší moc vyměnila aktéry na ledě. Už po půlminutě překonal Hulína lehčím pokusem Petr Očenášek a do dvou minut přidal gól z hranice brankoviště Jiří Berger a střelou po buly Michal Geier. Probuzení Žraloci přimáčkli soupeře před Hulína, na kterého létal jeden puk za druhým, případně střelci míjeli prázdnou klec.

Absolutní tlak gradoval ve 36. minutě a přiměl trenéra Brixe k vybrání oddechového času. Střelnici však Olomoučtí po krátkém odpočinku nezabránili. Šestý gól přidal po výjezdu z rohu Jiří Berger, sedmičku po pohledné akci Jiří Forgo a osmou trefu pět minut před koncem znovu kapitán Jiří Berger, který krátce po skončení poslední karlovarské přesilovky uzavřel na konečných 0:9.

To ale nebylo vše. V poslední minutě začalo vyřizování účtů nastřádaných během předchozího průběhu. Ručně se pustili do práce Berger se Stodolou, za odměnu obdrželi větší tresty. Další rozmíška mezi Forgem a Bejvlem zůstala shovívavě bez trestů, a tak se oba sokové do sebe pustili znovu hned po rozehrání. Tentokrát už větším trestům neušli a zbylé sekundy utkání byly v klidu dohrány.

Martin Brix (Olomouc): "Po prvních dvou třetinách nám očividně došly síly. Vary začaly hrát lépe a šláply do toho, my jsme si přestali držet pozice a šlo to do háje. Nemysleli jsme na body nebo na vstřelení co nejvíce branek. Chtěli jsme to ubránit na co nejmenší počet obdržených, nakonec se to nepovedlo. V závěru si kluci asi chtěli trochu zalaškovat."

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Dnešní první dvě třetiny byly z naší strany úplně špatné. Nedokázali jsme vůbec zareagovat na hru Olomouce. Ve třetí to bylo o něčem jiném. Přihrávky, kombinace, góly... jak kdyby nastoupila Barcelona. Takhle jsme měli hrát celý zápas. Nedokážu si vysvětlit, proč tomu tak nebylo. Bitky v závěru za stavu 0:9 mi přišly zbytečné."