HC Energie Karlovy Vary

Pod drobnohledem: Útočníci Kumstát a Divíšek

V dnešním dalším napínavém utkání v řadě jsme se opět zaměřili na dva hráče, které jsme proti sobě postavili v našem hráčském duelu. Tentokrát jsme zalovili v řadách útočníků. Z týmu Komety jsme vybrali elitního útočníka a jednoho z nejproduktivnějších hráčů v poli Tomáše Divíška. Domácí Energii dnes v souboji zastoupila jedna z věží-Petr Kumstát.

Představení soupeřů

Tomáš Divíšek vstoupil do extraligy v sezóně 1996/1997 a jeho prvními barvami, které oblékl, byly barvy Slavie. Svou pílí se propracoval k reprezentačnímu dresu dvacítek a výkony, které předvedl na turnaji v Kanadě, ho dovedly až do zámořské soutěže. V roce 2002 se vrátil zpět do rodné země a svého původního klubu. S tím se ale brzy rozloučil a novým domovem se pro něj staly Pardubice. Po několika úspěšných sezónách v barvách Východočechů se vrátil zpět do metropole, odkud ho ale vyslali na západ Čech - do Plzně. Z Plzně plánoval, že se opět na chvilku podívá na ledy v zahraničí, nakonec se tak ale nestalo, a tak zůstává nadále na českých zimních stadionech.

Tomáš Divíšek

Petr Kumstát začínal svou hokejovou kariéru na ledě Prostějova. Ten vystřídal za Znojmo, v němž odehrál několik sezón. Mimoto si vyzkoušel i dresy brněnské Komety nebo prvoligové Třebíče. Od roku 2003 jsou ale jeho domovem Karlovy Vary, ve kterých odehrává svou šestou sezónu a aktuálně má smlouvu podepsanou do roku 2013. Osmadvacetiletý čahoun, nazývaný společně s Václavem Skuhravým „karlovarskou věží“ , dnes neodmyslitelně patří k nejsilnějším článkům karlovarského útoku.

Petr Kumstát

Duel

Při pohledu na oba hráče a jejich výkony jsme dnes i v hráčském duelu viděli vyrovnaný boj. Hráči se shodli téměř ve všech sledovaných okruzích. Odlišnosti mezi nimi byly skutečně minimální. Oba hráči se po celý zápas vyhýbali trestným lavicím, ale naopak se jim ani nepoštěstilo přispět při brance.

Útočníci pod drobnohledem
Petr Kumstát
Tomáš Divíšek
Čas strávený na ledě17:3418:45
Góly00
Nahrávky00
+/-00
Tresty0 TM0 TM
Vyhraná vhazování26
Prohraná vhazování15
Úspěšné nahrávky1413
Neúspěšné nahrávky64
Střely na bránu34

Verdikt

I přes velkou vyrovnanost všech kategorií bychom se asi spíše přiklonili k domácímu útočníkovi. Ne však proto, že bychom mu nějak nadržovali, ale především proto, že dnešní vítězství patří celému týmu, zasloužili se o něj všichni, přikloňme se tedy na stranu Petra Kumstáta.