Přinese kladeňské repete první body do karlovarské pokladny?

Již toto úterý zavane do zákoutí karlovarské KV Areny Rytíře z Kladna k sehrání předehrávky sedmnáctého kola naší nejvyšší hokejové soutěže. Oba celky se přitom již letos střetly. Konkrétně minulý týden, kdy energetici v roli hostujícího celku padli při stíhací jízdě o jediný gól. Domácí tak mají Kladenským co vracet a jiskra utkání v žádném případě chybět nebude. Přijďte podpořit karlovarské borce v boji o první letošní extraligové body. Repete s Kladnem startuje toto úterý 27.9.2011 v 18:00!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Vstup do ligy z říše snů …

Poté, co se šéfování týmu během letní přestávky ujal Jaromír Jágr, jen málokdo očekával, že by to s týmem, který v poslední době spíše okupuje příčky „zajišťující“ účast v play out, výrazněji pohnulo směrem kupředu. Opak je však pravdou! Kladenští za to vzali opravdu s vervou, a i když od startu extraligy uběhlo jen pár kol, již okusili pozici lídra tabulky.

Vše odstartovalo doma se Spartou. Ta byla po dvě třetiny Rytířům vyrovnaným soupeřem, ovšem Kladenští dvěma slepenými góly uprostřed třetího dějství strhli vedení na svou stranu a brali tři body po výhře 3:2. Další zastávkou byl duel ve Zlíně. Základní hrací doba nic nevyřešila a za stavu 2:2 zamířilo utkání do samostatných nájezdů. V těch Rytíři ukázali pevnější nervy a druhý bod urval úspěšným nájezdem bývalý hráč karlovarské Becherovky Kalla.

Třetí zápas Kladna v letošní sezoně není nutno připomínat. Na kladenský stadion zavítali energetici, kteří svoji stíhací jízdu začali pozdě a i přes dva přesné zásahy Zaťoviče padli Karlovarští 4:3. Právě po tomto zápase se Kladno vyšvihlo na vrchol extraligové tabulky. Prvního přemožitele nalezli Kladenští až na ledě vítkovického Steelu. Úřadující vicemistr vstřelil v každé třetině po brance, na což jediná odpověď hostů nestačila.

Statistiky

Utkání v extralize4 - 0 - 0 - 0 - 4 – 8:16 - 0 b
Průběžné umístění13. místo
Nejproduktivnější hráčMartin Zaťovič, Lukáš Pech - 3 body (3+0, 2+1)
Nejlepší střelecMartin Zaťovič - 3 branky
Nejlepší nahrávačKlíma, Košťál, Pech, Skuhravý, Mensator, Dej, Gřegořek – 1 asistence

Průběžné umístění4. místo
Nejproduktivnější hráčJaroslav Kalla - 5 body (3+2)

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Přindiš - Kumstát, Pech, Košťál - Melenovský, Skladaný, Dej - Kuběna, T. Klíma, Zaťovič - T. Rohan, Vachovec, Kupec.

Rytíři Kladno: Cikánek - Diviš, Drtina, Kameš, Lepina, Piskáček, Procházka, Růžička, Skrbek - Bicek, Dragoun, Hořava, Hovorka, Kafka, Kalla, Knotek, Kuchler, Látal, Lukáč, Patera, Valský.

Oplatí domácí Kladnu porážku z minulého týdne?