HC Energie Karlovy Vary

Problém je v psychice, ví před svým návratem trenér Paleček

Karlovarská Energie se v letošní sezoně topí v herních a výsledkových obtížích. Proto vedení klubu už jednou odvolalo trenéra. Na přelomu října a listopadu si v Karlových Varech sbalil kufry Josef Paleček a přišel Pavel Hynek, který vydržel na střídačce přesně 129 dní. Teď se situace obrátila. Hynka střídá Paleček. "Na mně je teď zodpovědnost. Jdu zpátky k týmu s tím, že musím něco dodělat," říká bojovně trenér mistrů extraligy z loňské sezony.
V české extralize je to věc nevídaná. "Je to určitě netypické, ale mě pokračuje v Karlových Varech smlouva, kterou jsem měl do konce sezony. Tady do 30. dubna. Mě klub oslovil a já tu smlouvu prostě musím dodržet," začal na úvod trenér Paleček a pokračoval: "Ve středu v devět hodin večer mě telefonoval generální manažer klubu pan Vaněk a řekl mi, že se o tomto kroku uvažuje. Následně mi to ve čtvrtek dopoledne potvrdil," přibližuje okolnosti návratu na známá místa zkušený kouč.

To znamená, že se Josef Paleček v lázeňské metropoli objeví už pátek na dopoledním rozbruslení. "Z Karlových Varů jsem odcházel s dobrým pocitem. Něco jsem s tím týmem prožil a všechny hráče znám. Výkony a výsledky týmu jsem samozřejmě pravidelně sledoval, přestože jsem většinu zápasů přímo neviděl. O Energii jsem se stále zajímal a velice mě mrzelo, že se sezona odebírá tímto směrem," pokračoval navrátilec na karlovarskou lavičku.

Do konce play out schází jedenáct kola a ve hře je stále 33 bodů. "I když jsem hráče ještě neviděl, tak jsou na tom podle mého špatně psychicky. Porážka v prvním kole s Kladnem jim moc nepřidala. První krok je vždy hodně důležitý a Varům se nepovedl. To znamená, že budeme muset zapracovat na sebevědomí hráčů," prezentuje své myšlenky.

Kromě Václava Baďoučka a Pavla Kněžického si poprvé v životě stoupne na střídačku rekordman extraligy Josef Řezníček. "Pepíkovi také na výsledcích Varů záleží. Jsem moc rád, že tam bude s námi. Má ohromné zkušenosti a celý tým zná, u všech má navíc ohromný respekt. Je to podle mého velice dobrá volba," pochválil Paleček vedení za angažování Řezníčka.

Důvodů, proč se Energie aktuálně nachází v problematickém play out, je podle Josefa Palečka více. "Od rozházení obrany počínaje, po stěhování do nové arény nebo nepovedených domácích utkáních konče. Tohle všechno se odrazilo na psychice hráčů. Ta je nyní hodně dole," uvažuje závěrem.