HC Energie Karlovy Vary

Roman Vlach: Vyhráli jsme zaslouženě!

Roman Vlach si v utkání proti Slavii připsal dva body. Jeden za vstřelenou branku a druhý za asistenci u branky Petra Koblasy. I díky těmto dvěma bodům si upevnil pozici nejproduktivnějšího útočníka Energie. „Že body dělám já, je pro mě plus, ale raději jsem za výhru celého týmu,“ říká v našem rozhovoru čtyřiadvacetiletý útočník.

Romane, vypadalo to na pěkný vítr v kabině Slavie po první třetině. Jak byste zhodnotil nedělní utkání?
Myslím, že by každý soupeř dostal vítr po takové třetině, když inkasuje dvě branky. Mužstvo se musí po tak nevydařené třetině nakopnout. Slavia se dnes snažila, ale my jsme se drželi toho, co jsme si řekli v kabině a zaslouženě jsme vyhráli.

Na Slavii jste vlítli ve vysokém tempu. Byl to z vaší strany záměr?
Náš záměr je vlítnout na každého. Slávisté potřebovali vyhrát a šlo z nich cítit, že jdou do utkání naplno. Ale jak už jsem zmínil výše. Plnili jsme vše, co jsme si řekli, a tomu vděčíme za tři body.

Myslíte, že Slavii svazovala právě povinnost vyhrát, aby se udržela v horních patrech tabulky, zatímco vy nemáte co ztratit?
Nemyslím si, že nemáme co ztratit. My musíme vyhrávat všechna utkání, protože jsme začátek soutěže zaspali. My jdeme zápas od zápasu. Nehledíme na to, jestli to je Slavie nebo někdo jiný. Odehráli jsme zápas proti těžkému, nebezpečnému soupeři a jsme rádi za ten výsledek.

Jak vnímal tým situaci, kdy David Zucker ležel nehybně na ledě?
Takové chvíle se nevnímají dobře, je to nehezký pohled. Naštěstí to byl pouze vyražený dech a David byl potom v pořádku.

Vy sám jste si připsal dva body, jak byste ohodnotil svůj individuální výkon?
Samozřejmě jsem rád za každý bod, který udělám, ale o dost důležitější je pro mě týmový výkon a body, které si tým připíše. To, že je dělám i já, je pro mě samozřejmě plus. Více jsem ale rád za výhru celého týmu.

Tři neděle po sobě dokázala Energie získat doma tři body. Stává se z KV Areny nedobytná pevnost?
Pevně doufám, že to tak je. Za poslední týdny jsme si vybudovali, nechci říct respekt, ale myslím, že se do KV Areny bude jezdit soupeřům hůř. Hlavně v tom musíme pokračovat a pokud neodstoupíme od naší hry, tak máme šanci na domácí výhry navázat.

Co říkáte na dnešní téměř čtyřtisícovou návštěvu?
Byla to paráda. Jsme rádi, že diváci chodí na hokej ve Varech čím dál tím více a my se je snažíme odměnit za jejich návštěvu vítězstvím. Bylo by dobré, kdyby diváci a vyhrané zápasy jenom přibývali.

Související články