HC Energie Karlovy Vary

Nejprve nemohl dýchat, pak dal David Zucker vítězný gól

Hrdinou nedělního večera se jednoznačně stal karlovarský útočník David Zucker. V první třetině ležel bezvládně na ledě s vyraženým dechem, ve druhé třetině po obětavém pádu do střely s obtížemi dokulhal na střídačku, aby se v poslední části dočkal zasloužené odměny. Branky na 3:1, která se nakonec ukázala jako vítězná.

Na konci první třetiny celá KV Arena zkameněla a sledovala, co se děje. Petr Jelínek ve středním pásmu dohrál Davida Zuckera, a ten bezvládně zůstal ležet na ledu. „Zpracoval jsem si puk a hned jsem ho odehrál. Pak mě hráč Slavie normálně dohrál. Bylo to čisté tělo, ale vyrazil jsem si dech. Nemohl jsem si ho nahodit a čekal jsem, až mi někdo pomůže,“ vzpomínal na nepříjemnou událost Zucker a už s úsměvem a pokračoval: „V bezvědomí jsem nebyl, jenom jsem nemohl dýchat.“

Lékař po utkání poznamenal, že při vytahování jazyka Zuckerovi, ho hráč neúmyslně pokousal. „Jestli to tak bylo, tak o tom nevím. Já si myslím, že jsem zapadlý jazyk neměl. Pouze jsem se nemohl nadechnout. Kdybych dostal ránu do hlavy loktem, tak se určitě nezvednu,“ přidal.

David Zucker byl na konci večera vyhlášen hvězdou utkání. „Ani nevím, za co to bylo. Možná za bojovnost, ale to by si zasloužilo více hráčů. Makali jsme jako tým a šli jsme si pro body. Ano, druhá třetina nebyla z naši strany ideální, ale to jsme byli po obdržené brance trochu opaření. Ve třetí třetině jsme se dostali zpátky do hry a můj gól nás uklidnil. Poté, co jsme přidali čtvrtý, už jsme věděli, že vyhrajeme,“ ve zkratce popsal Zucker průběh utkání.

Druhá třetina Energii nevyšla a to nejen kvůli inkasované brance. „Slavia přidala na důrazu a hrála hodně do těla. My jsme jí to nevraceli stejnou měrou. Měli jsme být stejně důrazní. Do zápasu bychom se vrátili mnohem dříve,“ přiznal a popsal šestadvacetiletý útočník chybu při hře celého týmu.

Z KV Areny se po hodně dlouhé době stává nedobytná pevnost. V tabulce domácích zápasů aktuálně patří Energii čtvrtá příčka. „Domácí prostředí je pro nás velice důležité. Měli bychom tu stabilně získávat tři body a obětovat se po všech stránkách. Ano, dovézt body z venku je důležité, ale domácí prostředí musí být naší výhodou,“ konstatoval.

K dobrému výsledku sezony však energetici přece jen potřebují přidat i na hřištích soupeřů. Nebýt útlumu v první třetině, mohli bodovat třeba v pátek v Pardubicích. „Utekl nám tam začátek. Kdybychom dokázali vstřelit vyrovnávací branku v přesilovce pět na tři, tak jsme určitě bodovali,“ myslí si Zucker.

Následující dvě utkání odehraje Energie právě na venkovních stadionech, konkrétně v Brně a Chomutově. „Když budeme hrát důsledně do obrany a proměníme šance, které budeme mít, tak si jistě nějaké body dovezeme. Naše nevyužité možnosti ovlivnily utkání v Pardubicích, kde jsme po bodech sahali,“ dodal David Zucker na závěr.

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 13.10.2013

Roman Vlach: Vyhráli jsme zaslouženě!