Sebestian Gorčík: Budeme pokračovat i nadále

Střelec vítězné branky v prodloužení a klíčový hráč ve většině zápasů juniorů v MHL nám odpověděl na pár otázek.

Sebastiane, co by jste řekl k utkání s Dinamem?

Myslím si, že bodů by mohlo být víc, protože za stavu 3:0 v první třetině jsme Petrohrad vrátili do hry, ale nakonec to vyšlo alespoň za ty dva body.

Co se v té první části stalo?

Soupeř si vzal oddechový čas, začal nás dohrávat, nás to bohužel rozhodilo, inkasovali jsme dva zbytečné góly a soupeř se tím dostal do zápasu.

V jaké části zápasu vám bylo nejhůř?

Myslím si, že na začátku třetí třetiny, kdy jsme věděli, že soupeř má našlápnuto na obrat v utkání a určitě bude chtít víc bodů, ale nakonec jsme to “ukopali“.

Popsal by jste nám, co se stalo při Vaší vítězné brance?

Dostal jsem od Martina Kohouta puk mezi dva obránce, jeden bek mě dobrusloval, zahákoval mě, ale jednou rukou jsem to tam se štěstím dostal.

Z posledních deseti zápasů jste získali ze třiceti možných dvacet devět. Dnešní ztráta bodu vám tedy zřejmě nebude tolik vadit?

Určitě ne. Myslím si, že je to pozitivní, prodloužili jsme šňůru vyhraných zápasů a budeme pokračovat dále.

Teď budete mít volný víkend, jak toho využijete?

Pojedu domů na Moravu za rodiči. Od svátku jsem je neviděl, takže se těším.

Co vám trenér řekl po zápase, co se týče volna?

Abych řekl pravdu, tak že nemáme pít, máme se psychicky připravit a odpočinout si.

Následuje týden, kdy se budete připravovat na zápas s CSKA Moskva. Jak ten týden bude vypadat?

Bude to v tréninkovém tempu. Budeme mít tréninky jednou denně a potom pojedeme do Moskvy urvat nějaké body.