Sledge hokejisté znovu ve finále, rozhodovat se bude na západě!

SKV Sharks - SHK Pardubice 4:3 (0:1, 3:0, 1:2). Konečný stav série: 2:0.
Dramatické druhé semifinále České sledge hokejové ligy zhlédlo několik desítek diváků, včetně Lukáše Mensatora s rodinou, na ostrovském stadionu. Karlovarští Žraloci prohráli s Pardubicemi první a třetí třetinu, ale díky náskoku z prostřední části napínavý zápas ukořistili a podruhé za sebou si zahrají o zlato. Znovu po čtyřech letech jim ve finále bude soupeřem pražská Sparta, která překvapivě vyřadila obhajující mistry ze Zlína. Díky lepšímu postavení Karlových Varů po základní části se rozhodující zápasy odehrají v březnu v Ostrově!

SKV Sharks Karlovy Vary - SHK Pardubice 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)

Branky: 24. Hrbek (J. Berger), 26. M. Geier (J. Berger), 30. M. Geier (J. Berger), 35. M. Geier (Forgo). Rozhodčí: Suchý, Chvojka. Vyloučení: 3:1, navíc Hrbek (Karlovy Vary) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 55. Vývoj utkání: 0:1, 4:1, 4:3. Hráno 2. února 2013 v Ostrově.

Karlovy Vary: B. Mach - Hrbek, Nejedlý - J. Berger, Forgo, M. Geier, Jeřábek, Janko, Očenášek, J. Švec.

Pardubice: Boček - P. Kubeš, Kvoch, V. Buhr, Michalec, J. Kubeš, Chudomský, Horníček, Hýbner, Motyčka, Kolek, R. Buhr, Hering, Pabst.

Hodně studenou sprchu přichystali pardubičtí sledge hokejisté těm karlovarským na úvod druhého semifinále. Po slavnostním vhazování v podání Lukáše Mensatora se od prvního rozehrání pustili do agresivního přístupu a odměnou byla trefa hned po 52 sekundách. Překvapivou střelou ještě před modrou čárou otevřel skóre Robert Pabst, stylově hráč číslo 52.

O pět minut později zmařil stejný německý reprezentat výbornou střeleckou pozici slabým nahozením před branku, ale úvod i tak patřil hostům. Domácí jako by se pomaleji rozjížděli a potvrzovali, že udělat rozhodující krok je nejtěžší. Paradoxně teprve při vlastním oslabení ve 12. minutě napálil Geier tyč pardubické branky a po skončení trestu nevyužil dostatku času před Bočkem Forgo. Po patnácti minutách byli proto spokojenější Mustangové.

I ve druhé třetině Východočeši drželi dobrým pohybem Žraloky na uzdě. Navíc Hering v 19. minutě mohl navýšit vedení, zblízka však Machovy betony v brejku nepřekonal. Přesně v půlce hrací doby vymyslel Geier skvělou možnost pro Bergera. Kdyby domácí kapitán před prázdnou brankou usměrnil prudkou příhru, bylo by vyrovnáno.

Zmařená šance však nemusela Žraloky dlouho mrzet. Ve 24. minutě z dálky nastřelil puk na branku Miroslav Hrbek a na překvapivé góly to bylo 1:1. Pardubičtí po vyrovnání působili i nadále sebevědomým dojmem, jenže při Motyčkově vyloučení našel Berger ideálně Michala Geiera a ten lehce otočil stav. Povbuzená domácí družina ovládla konec třetiny. Geierův nájezd Boček ještě zlikvidoval, ale před odchodem do šatny stejný hráč vyřešil nájezd dvou na jednoho přesnou střelou a zvýraznil karlovarský obrat na 3:1.

Po druhé změně stran nedopřála Bočkova výtečná lapačka gólovou radost Bergerovi, nakonec však ve 35. minutě Michal Geier dovršil hattrick a opakovalo se tak vedení 4:1 proti Pardubicím ze třetí třetiny duelu v základní části. Tehdy ale Mustangové otočili až na 4:5 po samostatných nájezdech. A jen málokdo si na tento moment nevzpomněl.

Minutu po Geierově hattricku totiž Bernhard Hering rychle potrestal Hrbkův faul i slovní exces, za který mohl bek Žraloků odejít rovnou do šatny. Časomíra ukrojila jen dalších 41 sekund, když si ve snaze pomoci gólmanovi domácí hráči sami srazili puk do branky. Gól byl připsán Pavlu Kubešovi a rázem byli hosté zpět ve hře. Pabst navíc vzápětí minul v ideální pozici.

Další zápletku přineslo Bergerovo vyloučení pět minut před koncem hrací doby. Pardubicím se ale důležitá přesilovka nepovedla. Porada hostů na počátku 44. minuty už oživení šance na zvrat v sérii nepřinesla. V závěru Pabst tečoval do špičky Machovy sledge, větší příležitost si však Mustangové už nevypracovali. Žraloci udrželi těsné vedení a po závěrečném hvizdu mohla vypuknout jejich radost z postupu do finále.

Video z utkání ZDE.

Ohlasy

Jiří Berger ml. (kapitán, Karlovy Vary): "Série splnila všechna očekávání. Nebylo to nic jednoduchého, Pardubice hrály perfektní hokej a o to víc jsme rádi, že se nám podařilo přes ně postoupit. Dnes jsme měli rozpačitý až nervózní začátek, branka na úvod nás srazila. Naštěstí jsme taky dali lacinou branku a podařilo se nám vytvořit jednoznačný náskok 4:1. Rozhodnutý zápas jsme si vlastní nedisciplinovaností zkomplikovali, vyloučení klíčového hráče v obraně nás rozhodilo. Ještě že se nenaplnil scénář ze základní části a tentokrát jsme to ubránili. Děkujeme Pardubicím za skvělou sérii a už se těšíme na finále."

Pavel Kubeš (kapitán, Pardubice): "Dobře jsme začali, ale více méně nás položil první gól z nahození z dálky. Pak zbytečné vyloučení a gól, následně chyba obránce při přečíslení. Všechno branky po našich chybách, myslím si, že Karlovy Vary nějakou extra pěknou akci nepředvedly. Oproti loňsku jsme se ale zase posunuli dál. Vary fotrovatí, my se zlepšujeme, tak do třetice už to snad vyjde."

Série Zlín - Praha

Sparta Praha se několik hodin před karlovarskými Žraloky stala prvním finalistou ročníku. Mistrovský Zlín zaskočila i ve druhém utkání, ve kterém Moravanům nedovolila dokonce ani branku. V PSG aréně vyhrála 3:0, celou sérii 2:0 a o posledním únorovém víkendu přivítá ve finále západočeského soupeře.

SHK Lapp Zlín - HC Sparta Praha 0:3 (0:1, 0:2, 0:0). Konečný stav série 0:2.
Branky: 3. Klíma (Zapletal), 20. Z. Krupička, 26. Klíma (Z. Krupička).