HC Energie Karlovy Vary

Šlo nám o hodně, uvědomuje si Martin Zaťovič důležitost vítězství

Dlouho se tomuto mladému útočníkovi nepodařilo vsítit branku. Dnes to dokázal rovnou dvakrát a svou druhou trefou dokonce vyhnal litvnínovského Fraňka z brány. Zdá se, že Martinu Zaťovičovi (na snímku) se znovu začíná dařit. „Naštěstí se nám dnes podařilo vyhrát vysokým skóre, takže jsme se nemuseli až do konce nervovat,“ pochvalovala si jedna z hvězd večera po vydařeném utkání.
Naposledy vyhráli v Pardubicích, poté následovaly tři smolné zápasy. Energetici letos zůstávají za očekáváními, ale po několika porážkách, vždy mile překvapí. Ve středeční předehrávce dokázali porazit svého soka o čtyři branky. „Dnes jsme šli do utkání s cílem vyhrát. Litvínov byl před námi asi o dva body a nám šlo o hodně. Doma jsme všechny body prostě museli urvat. Naštěstí se to povedlo vysokým skóre, takže jsme se nemuseli zbytečně nervovat až do konce utkání,“ pochvaluje si vysokou výhru prostějovský rodák.

V šestadvacáté minutě utkání si šel Václav Skuhravý odpočinout na trestnou lavici, kde už svůj trest odpykával Ondřej Němec. Domácí však sotva ubránili toto dvojnásobné oslabení a už díky Dobroňovu nedovolenému bránění stáli na ledě znovu ve třech. Energetici ale zaťali zuby a nedovolili svému soupeři skórovat. „Každá ubránění přesilová hra je pro nás velmi důležitá a to, že jsme neinkasovali nás určitě povzbudilo. Pak už můžeme jen myslet na hru dopředu a hlavně dát góla.“ I Energie měla svou přesilovou hru proti třem hráčům, ale nevyužila jí. „Je opravdu škoda, že jsme tu přesilovku nevyužili, v jiných zápasech jsme branku dali, třeba v Pardubicích, kdy jsme během minuty a půl dali tři góly. Hlavně jsme rádi, že se nám i přesto podařilo vyhrát,“ vrací se ke zlomovým momentům utkání.

Zaťovič trefil pátý gól pro Energii a zároveň poslední pro Petra Fraňka. Dnes se litvínovskému brankáři opravdu moc nevedlo. Při jednom gólu mu puk vypadl z lapačky, při dalším ho zas bez povšimnutí nechal ležet u brankoviště. Proto se rozhodl opustit svou svatyni a přenechat ji Jarosavu Hüblovi. „Ty góly tam Fraňkovi tak náhodně napadaly. Třeba i ten můj první gól byl hodně náhodný,“ nechtěl se Zaťovič pouštět do kritiky protihráče. Při první brance na sebe však Franěk musel být opravdu naštvaný. „Vyjížděl jsem zpoza brány, viděl jsem u druhé tyče stát Pavla Kuběnu, tak jsem myslel, že mu to nahraji. Ale přijel tam litvínovský obránce, proto jsem se rozhodl střílet. Jsem rád, že se tam kotouč dostal.“

S druhým zásahem Martina Zaťoviče už by si Franěk neporadil, ani kdyby se rozdvojil. Měli to s asistujícím Zuckerem nějak domluvené? „To vyplynulo ze situace, kdy jsme se dostali do přečíslení. David Zucker mi poslal a přihrávku, tak jsem zakončil a vsítil gól. Fraňka jsem viděl, byl zalezlý v bráně, tak jsem měl v celku snadnou práci.“

Po Vánocích čeká energetiky náročný turnaj ve švýcarském Davosu. Ostatním extraligovým klubům běží liga normálně, zatímco Energie si zápasy z tohoto období musí předehrávat. „My tomu přizpůsobujeme tréninky, které jsou v tuto dobu kratší. Hlavní u těchto předehrávaných utkání je důležité vyhrát, protože potom nás ostatní mančafty budou dotahovat. Prostě musíme jít bod po bodu nahoru,“ uvědomuje si dnešní střelec.

Už v pátek jedou Karlovarští odehrát utkání do Liberce, kterému se v posledních zápasech daří a nyní drží sedmou příčku v tabulce. Jak tuto zátěž zvládnou úřadující mistři? „Zítra zregenerujeme a pojedeme tam s tím, že nechceme prohrát a pokusíme se vybojovat nějaké body. Podle mě je to stejné, jako kdybychom hráli pátek, neděle a úterý. Pořád to jsou tři zápasy během pěti dnů,“ nedělá si Zaťovič z nabitého programu hlavu.

Související články

Preview k zápasu | po 7.12.2009

Energetiky čeká třetí podkrušnohorské derby