HC Energie Karlovy Vary

Energetiky čeká třetí podkrušnohorské derby

Extraliga je v plném proudu a další kolo zavane do KV Areny soupeře z nedalekého Litvínova. Energetici jej mají v paměti nejen z předchozích dvou play-off, ale také z minulého vzájemného zápasu, ve kterém po divoké přestřelce brali všechny body. Navázat na tento úspěch se pokusí netradičně ve středu od 18:00. Přijďte Energii podpořit v dalším souboji s tabulkovým sousedem! Těšit se můžete i na taneční vystoupení BudvarBab. Pokud se nedostanete přímo do hlediště, rozhodně v době zápasu nalaďte přímý přenos na www.arenaradio.cz. Role spolukomentátora se totiž ujme zraněný energetik Lukáš Pech!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Arena Radio | Video přenos.
Vstupenky: Rezervace na Ticketportal.cz.

Václav Baďouček: Musíme to urvat

Obě mužstva si v letošních vzájemných střetnutích připsala po jednom vítězství. Severočeši vyhráli v KV Areně 3:2 a tým z lázeňské metropole zvítězil na stadionu Ivana Hlinky 6:5, když během posledních deseti minut nastřílel čtyři branky. „Z pohledu tabulky je to velice důležité utkání,“ přiznal asistent trenéra Václav Baďouček a uvedl, na co si budou muset jeho svěřenci dát pozor: „Musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení. Ve Zlíně jsme udělali šest faulů na polovině soupeře. Takovéto příležitosti Litvínovu dát nemůžeme.“

Severočeši budou také zřejmě sázet na brejky. „Ty si musíme pohlídat. Naší zbraní bude tlak na jejich branku, který si musíme vytvořit,“ pokračoval karlovarský lodivod. Obránci Litvínova pod tlakem chybují. Potvrdilo se to v posledním vzájemném měření sil, ve kterém Energie využila jejich závěrečného kolapsu. „Pokud si mužstvo dokáže vytvořit tlak v útočném pásmu, tak to obránci mají hodně těžké. Není to případ jenom Litvínova. Následně bránicí hráči vyrábějí chyby, které my musíme potrestat,“ podotkl Václav Baďouček.

Rozhodujícím aspektem v moderním hokeji jsou přesilové hry. „Přesilovkám se věnujeme na každém tréninku. Hráčům zdůrazňujeme, co a jak mají dělat. Pokud jsme v posledních zápasech dali branku v početní výhodě, bylo to vždy po střele obránce a následné dorážce. To je prvek, který musíme do naší hry dostat,“ upozornil asistent na lavičce Energie.

Typickým příkladem, že tato zbraň platí, bylo utkání v Pardubicích, které Západočeši vyhráli díky třem brankám právě v početní výhodě. „To je to nejjednodušší, co se může v současnosti hrát. Soupeř na oslabení pošle své nejlepší hráče, kteří jsou schopni to ubránit. Když přijde střela a následná dorážka, tak s tím má každý problém. Předvádět nějaké super kombinace a zakončení do prázdné branky můžeme za rozhodnutého stavu, když je tým v naprosté pohodě. My ale v současnosti musíme do hry dostat maximální jednoduchost,“ přidal Baďouček a dodal: „Jinými slovy to urvat. Nic jiného nám nezbývá.“

O soupeři

Celek Litvínova letos nepředvádí obzvlášť překvapivé výsledky a v tabulce se nachází na poslední nepostupové příčce těsně nad Karlovými Vary. Především v posledních kolech však Severočeši uhráli několik zajímavých výsledků. Nejprve se jim podařilo senzačně porazit Slavii na jejím vlastním hřišti (3:5). Poté následovala domácí porážka od rozjetého Zlína (2:4) a v posledním zápase porazil celek pod vedením Jiřího Kučery a Šlégra Pardubice na jejich vlastním ledě (3:4). Překvapivou bilanci potvrzuje i fakt, že na kluzištích soupeřů nasbíral Litvínov o dva body víc, než na vlastním stadionu Ivana Hlinky. Důležitým faktorem jsou také inkasované branky. S nelichotivým počtem 119 obdržených gólů si BENZINA drží nelichotivou první příčku.

Ze statistického pohledu nejde u týmu o žádné překvapení. Tahounem je Viktor Hübl (17+12), který vede statistiky svého týmu a v extraligovém pořadá se nachází na pěkné deváté příčce. Následuje jej litvínovský odchovanec František Lukeš (13+13). Znamenitým přestupem pro tým byl transfer Karla Pilaře (4+11) z pražské Sparty. Dobře do týmu zapadl a dokonce mezi beky vyniká co se kanadských bodů týče. Mezi tyčemi si post brankář jedničky drží Jaroslav Hübl, jehož letošní úspěšnost zákroků je zatím spíše průměrná.

Poslední kolo

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Hamrlík (Nosek, Leška), 20. Důras (Rachůnek), 46. Balaštík (Hamrlík, Leška) - 31. Kumstát (Dobroň, Skuhravý), 53. Pletka (Kristek, Melenovský).

HC Eaton Pardubice - HC BENZINA Litvínov 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. a 57. Sýkora, 59. Špirko - 21. V. Hübl, 30. Jenáček, 39. Jenáček, 54. Stříteský.

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize31 - 10 - 2 - 6 - 14 – 88:98 - 40 b
Průběžné umístění12. místo
Nejproduktivnější hráčPetr Kumstát - 25 bodů (10+15)
Nejlepší střelecJan Košťál - 12 branek
Nejlepší nahrávač Petr Kumstát, Václav Skuhravý - 15 asistencí
Nejlepší v +/- Ján Mucha +5 bodů
Nejtrestanější hráčVáclav Skuhravý - 100 TM
BrankářiLukáš Mensator 89.84 %, 3.25 g/z
Lukáš Sáblík 91.25 %, 2.68 g/z
Úspěšnost přesilovek16.98 %

HC BENZINA Litvínov
Utkání v extralize31 - 11 - 4 - 1 - 15 – 97:119 - 42 b
Průběžné umístění11. místo
Nejproduktivnější hráčViktor Hübl - 29 bodů (17+12)
Nejlepší střelecViktor Hübl - 17 branek
Nejlepší nahrávačRobert Reichel – 16 asistencí
Nejlepší v +/-Roman Vopat +1 bod
Nejtrestanější hráčMichal Trávníček - 100 TM
BrankářiJaroslav Hübl ml. 88.84 %, 3.74 g/z
Petr Franěk 88.92 %, 3.94 g/z
Miroslav Brzobohatý 89.09 %, 3.27 g/z
Úspěšnost přesilovek17.49 %

Vzájemné zápasy 2009/2010

09. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC BENZINA Litvínov 2:3
22. kolo HC BENZINA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:6

Vzájemné zápasy 2008/2009

5. kolo HC BENZINA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:2
18. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC BENZINA Litvínov 1:2
31. kolo HC BENZINA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:4
44. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC BENZINA Litvínov 5:1
ČF1 HC BENZINA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:3 sn
ČF2 HC BENZINA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:2 sn
ČF3 HC Energie Karlovy Vary - HC BENZINA Litvínov 3:1
ČF4 HC Energie Karlovy Vary - HC BENZINA Litvínov 4:2

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Parýzek, Němec, Čutta, Dobroň, Tribuncovs, Mucha, Brňák, Prošek - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Pletka, Kristek, Dej - Skladaný, Melenovský, Hluchý - Zaťovič, Kuběna, Zucker.

HC BENZINA Litvínov : Franěk – Pilař, Stříteský, Skuhrovec, Švarný, Punčochář, Gureň, Kubát, Kroupa – Majdan, Reichel, Lukeš – Kubinčák, Hübl, Jenáček – Černý, Vopat, Trávníček – Bojer, Gerhát, Heinisch.


Naváží energetici na kanonádu z posledního vzájemného střetnutí?

Související články