Souhrn mládeže: Napětí v juniorské extralize, rakouský trip a sedm gólů jednoho střelce

Ani poslední listopadový týden naše mládež nezahálela. Junioři pokračovali v boji o nadstavbu, protože dvě kola před koncem základní části je situace v postupové čtyřce stále zamotanější. Postup do nadstavby má v kapse dorost a z prvního místa skupiny postoupili osmáci. Vítězný týden za sebou má šestnáctka. Deváťáci si z tripu do Rakouska přivezli šest bodů a spoustu zážitků. Naopak smutní šesťáci, kterým na poslední chvíli postup unikl. Lídr skupiny přetrhl vítěznou šňůru sedmákům a napůl vyšla utkání páťákům. Ale suma sumárum naše naděje odehráli čtrnáct zápasů a v devíti se radovali z výhry. Navíc ve svých skupinách jsou energetici nejhůře třetí a šesťáci zakončili základní část na čtvrtém místě.

DHL Extraliga juniorů

Náročný týden za sebou mají naši junioři, kteří posledních pár kol před koncem základní části stále bojují o postupovou čtyřku. Prvním soupeřem minulého týdne byl českobudějovický Motor. V tomto utkání šlo hlavně o souboj reprezentačních gólmanů Matyáše Maříka (45 zákroků a úspěšnost 97,83 %) a Adama Ebenstreita (32 zákroků a úspěšnost 96,97 %). Jediným střelcem Energie, který vyzrál na Matyáše Maříka byl Vít Záhejský. V utkání si energetici užili několik smolných momentů, včetně rozhodujícího nájezdu, a nakonec si z jihu Čech odvezli jeden bod. Týden naši junioři zakončili západočeským derby. V první třetině byli stále o krok za plzeňskými mladíky, ale postupem času nabírali dech a třetí třetina už byla v jejich režii.

Do branky se postavil Martin Psohlavec, který si při premiéře v juniorském hokeji připsal 25 zákroků s úspěšností 96,15 %. Pod dva góly se podepsal Jakub Galnor. Junioři v tomto duelu předvedli parádní týmový výkon a oba týmy bavily fanoušky svižným a akčním hokejem a nechyběly ani bitky, přičemž ta největší vypukla po závěrečné siréně ve středním pásmu. Zisk tří bodů vynesl sice juniorům druhé místo ve skupině, ale se čtyřiceti čtyřmi body mají pouze dvoubodový náskok na třetí až páté místo. Navíc v posledních dvou utkáních v příštím týdnu si změří síly s Mladou Boleslaví (3. místo) a Bílými Tygry (1. místo), takže nezbývá než našim mladíkům držet palce, aby si vysněný postup vybojovali.

25. kolo čtvrtek 23. listopadu 2023
Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:1sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0 - 1:0)
Reportáž k utkání

26. kolo sobota 25. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Extraliga dorostu

Jiná situace je u karlovarského dorostu. Svěřenci Tomáše Andryse si už odškrtli splnění svého cíle, a to dostat se do první pětky. Šest zápasů před koncem základní části energetici vedou skupinu s padesáti dvěma body a devíti bodovým náskokem na druhé místo. Navíc už v počtu vstřelených branek začali druhou stovku. Aktuálně jich mají na kontě 110. Co se týče inkasovaných gólů, tak těch za svá záda Michal Oršulák (12 zápasů, úspěšnost 93,37 %) a Martin Psohlavec (9 zápasů, úspěšnost 93,96 %) pustili 42, což je nejnižší počet v extralize dorostu.

Každopádně naši dorostenci rozhodně nespí na vavřínech a bojují v každém zápase naplno. Navíc v sestavě dostávají příležitost hráči z deváté třídy a ligového dorostu. V utkání s českobudějovickým Motorem si premiérový gól v extralize dorostu vstřelil útočník karlovarské šestnáctky Marko Michalov. Souboj s jihočeským týmem vůbec nebyl jednoznačnou záležitostí. Jihočeši totiž poslali na karlovarskou branku čtyřicet pět střel, ale skórovali pouze dvakrát, zatímco energetici na čtyři góly potřebovali dvacet pět střel. Druhým soupeřem byli kladenští Rytíři, a i když to podle skóre nevypadá, tak ani tento duel nebyl procházkou růžovou zahradou. Energetici odpor svých hostů zlomili až ve třetí třetině a mohli si po dvou týdnech užít domácí děkovačku.

20. kolo čtvrtek 23. listopadu 2023
Banes Motor České Budějovice- HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

21. kolo pátek 24. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Liga dorostu

Na vítězné vlně stále sviští karlovarská šestnáctka. Svěřenci Bohumíra Sapouška i v uplynulém týdnu vyrazili nejprve do Prahy, kde se utkali s týmem Hvězda Praha. Po první třetině energetici prohrávali 0:2. Ve druhé třetině však skórovali pouze energetici, kteří po gólech Štěpána Köhlera, Filipa Piatkowského a Davida Krčka vedli 3:2. Také v poslední třetině pálili ostrými pouze karlovarští mladíci, konkrétně Jiří Malý, který upravil konečné skóre na 4:2 a energetici si tak z Prahy přivezli plný počet bodů.

Týden ligový dorost Energie zakončil soubojem se sokolovským Baníkem. V tomto duelu po prvních dvou třetinách vedli energetici 2:0. V první třetině skóroval Matěj Bauer a ve druhé Filip Žalud. Ve třetí třetině se ke slovu dostali pouze sokolovští mladíci, kteří dvakrát využili početní výhodu a za stavu 2:2 přišlo na řadu prodloužení a nakonec i samostatné nájezdy. V těch bonusový bod Energii vystřelil Šimon Kožík. Šestnáctka má na kontě třicet dva bodů a je na třetím místě skupiny Západ. Na druhé místo ztrácí dva body.

16. kolo pátek 24. listopadu 2023
HC Hvězda Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky:07:32 Cvikl (Prichoďko, Houdek; 5/5), 19:15 Ducháček (Krytinář; 5/5) – 24:51 Kőhler (Piatkowski; 5/5), 33:00 Piatkowski (5/5), 34:29 Krček (Žalud, Malý; 5/5), 54:05 Malý (Dobřemysl, Kožík; 5/5).

17. kolo neděle 26. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 3:2sn (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky:07:01 Bauer (Nešvera; 5/5), 25:50 Žalud (Benda, Pech; 5/5), rozh. náj. Kožík – 45:42 Sztolarik (Balek; 5/4), 53:24 Hynek (Skála, Balek; 5/3).

Extraliga 9. tříd

Deváťáci minulý týden vyrazili na trip do Rakouska, kde odehráli dvě utkání s týmem Red Bull Salzburg. Nejprve bylo na programu odložené páté kolo. V něm skóre otevřeli energetici ve vlastním oslabení a vedení jim vydrželo až téměř do poloviny zápasu, kdy rakouští mladíci v početní výhodě srovnali skóre a vzápětí šli do vedení. Početní výhodu k vyrovnání využili i energetici. Zbytek utkání byl v režii svěřenců Adama Sýkory, kteří si do konce zápasu gólovou radost užili ještě třikrát. Třemi body přispěl Milan Vaňourek (2+1). Po dvou bodech si připsali Vojtěch Horáček (1+1), Maik Mähler (0+2) a Tomáš Suja (0+2). Pod zbývající góly se podepsali Damián Franc a Lukáš Gerstner.

Druhý vzájemný duel byl podstatně napínavější. V polovině první třetiny energetici vedli 2:0, ale než se oba týmy rozešly na první přestávku, tak bylo vyrovnáno. Po přestřelce ve druhé třetině svítilo na tabuli skóre 5:4. Na srovnání si energetici počkali až do poloviny poslední části. Krátce po ní pak vstřelil vítězný gól Eliáš Křivánek. Eliáš je v karlovarské devítce nováčkem a v Rakousku nastoupil za Energii poprvé po příchodu z Kladna, takže nejen že vstřelil vítězný gól, ale zároveň poprvé skóroval za Energii a ke gólu si přihodil i jednu asistenci. Třemi body se v tomto duelu blýskli Marek Kubík (2+1) a Maik Mähler (2+1). Dva body do sbírky si přidal Vojtěch Horáček. Pod jeden gól se podepsal Jakub Staněk. Karlovarští deváťáci jsou na druhém místě skupiny A, ale mají čtyřicet devět bodů jako první Plzeň.

5. kolo pátek 24. listopadu 2023
EC Red Bull Salzburg - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 27:20 Lußnig (Bloch, Gimmler; 5/5), 28:54 Schuster (Hauert; 5/5) – 18:29 Vaňourek (Suja; 4/4), 35:27 Vaňourek (Suja, Mähler; 5/4), 36:21 Franc (Staněk; 5/5), 38:01 Gerstner (Horáček, Mähler; 5/5), 40:59 Horáček (Vaňourek; 5/5).

19. kolo sobota 25. listopadu 2023
EC Red Bull Salzburg - HC Energie Karlovy Vary 5:6 (2:2, 3:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 12:16 Schaffarzyk (Hauert, Bloch; 5/5), 16:07 Hartmann (Schuster; 5/5), 21:56 Hauert (Drenkhahn, Bloch; 5/5), 24:27 Schuster (Hartl, Schaffarzyk; 5/5), 30:50 Hartmann (5/4) – 04:54 Kubík (Suchý, Gerstner; 5/4), 09:42 Mähler (Horáček, Křivánek; 5/5), 28:01 Staněk (4/5), 33:40 Mähler (Kubík; 5/5), 48:49 Kubík (Mähler, Vaňourek; 5/5), 51:45 Křivánek (Horáček; 5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Základní část Ligy starších žáků A mají za sebou naši osmáci a zakončili ji ve velkém stylu, když před domácími fanoušky nadělili svým vrstevníkům z Teplic třináct gólů. Hattrick si vstřelili Vojtěch Hüttl (3+2) a František Pavlovic (3+0). Po dvou gólech si připsali Roman Kašpar a Daniel Psohlavec. Pod zbývající tři góly se podepsali Hugo Koncz, Jan Pavlis a Jakub Zrzavecký, který si připsal i dvě asistence. Dva body za asistence měl i Maxim Dan. Osmáci se stali vítězi skupiny 1 - Ústecká se ziskem dvaceti bodů. Nyní je čeká nadstavba, ve které se dvacet čtyři týmů utká o postup do play-off, kam se dostanou čtyři nejlepší z celé republiky a ti si zahrají o mistrovský titul.

14. kolo sobota 25. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Teplice 13:3 (3:1, 4:1, 6:1)
Branky a nahrávky:03:20 Psohlavec (Hüttl; 5/5), 04:30 Kašpar (5/5), 09:40 Pavlovic (Dan; 5/5), 25:45 Hüttl (5/5), 28:40 Zrzavecký (5/5), 34:34 Koncz (Dan; 5/5), 37:25 Pavlovic (Mariaš; 5/5), 41:21 Hüttl (5/5), 45:26 Kašpar (4/5), 48:23 Pavlovic (Zrzavecký; 5/4), 49:15 Pavlis (Hüttl; 5/5), 56:25 Psohlavec (Zrzavecký; 5/5), 58:20 Hüttl (5/5) – 01:00 Štolba (Záhorec; 5/5), 38:45 Brož (Záhorec; 5/5), 52:27 Skýva (5/4).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Vítěznou šňůru čítající sedm výher v řadě našim sedmákům uťali hráči Tachova. Energie sice už čtrnáct sekund po úvodním vhazování šla zásluhou Fabia Petera do vedení, ale ve druhé třetině tachovští sedmáci vstřelili tři branky a další dvě přidali ve třetí třetině. V té se Energie díky střelám Mikuláše Gregora a Jakuba Veselého prosadila rovněž dvakrát, ale náskok Tachovských už energetici nedotáhli, neboť jejich poslední gól padl v šedesáté minutě. Šlágr kola tak vyšel lépe prvnímu Tachovu, ale sedmáci Energie si s osmnácti body stále drží druhé místo ve skupině 9 - Karlovarská a na první místo ztrácejí čtyři body.

13. kolo sobota 25. listopadu 2023
HC Tachov - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky:25:01 Polanský (Křemen, Kopča; 5/5), 28:22 Šprincl (Kopča, Křemen; 5/5), 30:28 Ruda (Šprincl; 5/5), 41:35 Kopča (Křemen; 5/5), 57:51 Váňa (5/5) – 00:14 Peter (5/5), 48:02 Gregor (Hoško, Šlár; 5/5), 59:43 Veselý (Kalčík, Šlár; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Boj o nadstavbu nevyšel našim šesťákům, kteří v posledních dvou duelech základní části Ligy mladších žáků A padli. Nejprve jim šance snížili hráči Litvínova. V tomto utkání energetici vstřelili pět gólů, ale na výhru to nakonec nestačilo. Dvakrát skóroval Adam Lauer. Po jednom gólu pak přidali Marek Havlík, Deniel Kaputa a Jakub Pelikán. Dva body za asistenci si připsali Jakub Kuchta a Patrik Tomášek. Posledním soupeřem byli hráči ústeckého Slovanu, kteří našim šesťákům nedali šanci a skórovali dvanáctkrát. Energetici se z gólu radovali šestkrát. Hattrick si zkompletoval Vojtěch Souček. Jednou skórovali Jakub Kuchta, Deniel Kaputa a Patrik Tomášek. Šesťáci základní část zakončili na čtvrtém místě skupiny 1 - Ústecká se čtrnácti body.

10. kolo úterý 21. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 5:8 (3:5, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 02:30 Kaputa (Kuchta; 5/5), 05:10 Havlík (Svobodová; 5/5), 11:23 Pelikán (Kuchta; 5/5), 26:38 Lauer (Tomášek; 5/5), 46:00 Lauer (Tomášek; 5/5) – 02:57 Řepka (Heller, Kocur; 5/5), 03:20 Riegl (Šebor; 5/5), 05:50 Uher (Šebor; 5/5), 10:55 Řepka (Heller; 5/5), 18:50 Řepka (5/5), 23:30 Řepka (Heller; 4/5), 38:56 Řepka (Kýhos; 5/5), 59:50 Řepka (5/5).

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem 6:12 (3:2, 1:8, 2:2)
Branky a nahrávky:09:35 Souček (5/5), 10:05 Souček (Dvořák, Tomášek; 5/5), 14:05 Souček (Lauer; 5/5), 31:32 Kaputa (5/4), 42:30 Tomášek (Kaputa; 5/4), 44:10 Kuchta (5/5) – 05:01 Ramisch (5/5), 15:41 Novotný (Michálek; 5/5), 23:05 Ramisch (Šindelář; 5/5), 25:15 Michálek (Petrášek; 5/5), 28:20 Ramisch (Šindelář, Kokavec; 5/5), 29:25 Michálek (Petrášek, Novotný; 5/5), 33:43 Novotný (Michálek; 5/5), 34:10 Michálek (5/5), 38:06 Michálek (Novotný; 5/4), 39:30 Novotný (Michálek; 5/5), 43:55 Ramisch (5/5), 51:15 Michálek (Novotný; 5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Dva zápasy měli na programu karlovarští páťáci. Nejprve se utkali s ostrovskými Čerty, kterým nadělili dvanáct gólů. Nejlepším střelcem utkání byl zcela jistě Ladislav Dankanics, který vstřelil sedm gólů! Hattrick si zkompletoval David Kuljas a o zbývající dva góly se podělili Vladimír Jindra a Sebastien Pazdera. Ve druhém utkání vyrazili páťáci do Tachova, kde vedoucímu celku skupiny podlehli s třígólovým rozdílem. Na listinu střelců se za Energii zapsali Ladislav Dankanics, David Kuljas, David Vlčko a Pavel Vorel. Energetici jsou se třinácti body na třetím místě skupiny 11 - Karlovarská.

11. kolo středa 22. listopadu 2023
HC Čerti Nejdek - HC Energie Karlovy Vary 4:12 (3:2, 1:6, 0:4)
Branky a nahrávky:11:34 Košnar (5/4), 17:03 Kostrounová (5/5), 19:22 Schuldes (Rom; 5/5), 32:43 Schuldes (5/4) – 12:25 Dankanics (Kuljas; 5/5), 15:12 Dankanics (4/5), 21:17 Dankanics (5/4), 21:35 Dankanics (5/5), 21:42 Dankanics (5/5), 22:27 Dankanics (5/5), 23:53 Pazdera (5/5), 24:55 Dankanics (5/5), 41:34 Kuljas (5/5), 45:06 Kuljas (5/5), 56:10 Kuljas (5/5), 57:50 Jindra (Pazdera; 5/5)

HC Tachov - HC Energie Karlovy Vary 7:4 (5:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky:00:40 Kopčová (Podzimková, Vlach; 5/5), 02:45 Podzimková (Kopčová; 5/5), 07:56 Bandas (Podzimková, Vlach; 5/5), 10:31 Bandas (Vlach; 5/5), 13:53 Bandas (Vlach; 5/5), 21:31 Vlach (Podzimková, Bandas; 5/5), 35:50 Podzimková (Kopčová, Kratejlová; 5/5) – 11:00 Vlčko (Pazdera; 5/5), 11:51 Vorel (5/5), 31:39 Kuljas (Zikmund; 5/5), 44:55 Dankanics (Vorel; 5/5).