HC Energie Karlovy Vary

Sparta nás k ničemu nepustila, přiznal Martin Zaťovič

Hokejisté Energie prohráli se Spartou 0:2. „Měli výbornou taktiku a téměř k ničemu nás nepouštěli,“ zhodnotil utkání kapitán týmu Martin Zaťovič.

Výborná obrana Sparty rozhodla utkání. Vidíte to stejně?
Sparta přijela s taktikou, která slavila úspěch. Vůbec k ničemu nás nepustila. Hráli na rychlé protiútoky a vyplatilo se jim to. Nás to stálo mnoho sil a k ničemu to nebylo.

Spartě stačil jeden brejk a přesilovka…
Je to tak. Před zápasem jsme si říkali, že budou hrozit z přesilovek a z brejků. Obojí se potvrdilo. Dostali jsme gól jak v početní výhodě, tak i z přečíslení. K tomu se snad více říct ani nedá. Jenom se potvrdilo to, před čím jsme byli varováni.

I Energie měla dost přesilovek, ale nebylo to ono…
Výborně bránili. I ve čtyřech rychle přistupovali a my jsme neměli potřebný klid k zakončení. Občas se stalo, že nám přeskočil puk hůl, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Neměli jsme pořádnou střelu. Celé utkání se pro Spartu dobře vyvíjelo.

Defenzivní utkání rozhodly dvě branky. Kromě těchto dvou gólů si ani jeden celek nějakou vyloženou šanci nevytvořil. Co myslíte?
Je to tak. V obraně hrály oba celky dobře. Jeden gól padl v přesilovce, druhý pak po rychlém přečíslení. Z hráčského pohledu to byl dobrý hokej s jediným kazem. Body má Sparta. My teď musíme zregenerovat a připravit se na další utkání.

Sparta z posledních třinácti utkání deset vyhrála a jen v jediném případě nebodovala. Tj. úžasná série…
Vyměnili trenéra a hned se to ukazuje. Pan Jandač je vynikající kouč a jeho hráči to na ledě potvrzují. Mají kvalitní hráče a šlape jim to. Pokud se ohlédnu, tak to byl po hodně dlouhé době hostující tým, který V KV Areně předvedl výborný výkon. Vyhráli zaslouženě.

Máte před sebou moravský trojboj. Ve středu jedete do Vítkovic. Následně vás budou očekávat v Třinci a v neděli si to doma rozdáte se Zlínem. Co se musí udělat pro to, aby naděje stále žila?
My musíme odjíždět s cílem bodovat. Nemůžeme se koukat na to, jestli jsme s nimi někdy prohráli nebo je porazili. Musíme jít do utkání s čistou hlavou a nebát se, jinak se zakopeme a už se ze spodních pater tabulky nevyhrabeme. Věřím, že nějaké body dovezeme. Nemůžeme odjíždět do Vítkovic s tím, že tam prohrajeme. Nejedeme na výlet, ale hrát hokej.

Ve Vítkovicích se můžete jednat trhnout Liberci a Chomutovu, ale také stáhnou Budějovice a Pardubice…
Samozřejmě. Musíme jít do utkání s tím, že nemáme co ztratit a můžeme jen získat. Budeme hrát zodpovědně defenzivně a naší snahou bude z toho vydolovat nějaké body. Pokud možno, tak tři. Myslím si, že z těch tří duelů je to asi nejdůležitější utkání. Pokud ho zvládneme, tak máme ještě naději poprat se o postup.

Související články

Ohlasy k zápasu | po 14.1.2013

Jiří Bicek: Sparta velice dobře bránila

Reportáž | ne 13.1.2013

Energie se trápila, body bere Sparta

Preview k zápasu | so 12.1.2013

Energie v tisícím kole ELH hostí Spartu