HC Energie Karlovy Vary

Jiří Bicek: Sparta velice dobře bránila

Jiří Bicek byl hodně zklamaný z prohry proti pražské Spartě. Zároveň ale dodává, že šance na předkolo play-off stále žije a tým se pokusí urvat body všude.

Jiří, jak jste viděl utkání se Spartou vy?
Chtěli jsme utkání samozřejmě vyhrát. Sbíráme body všude, kde se dá, a to jsme chtěli i proti Spartě. Bojovnost tam nechyběla. Kluci makali, bojovali. Hosté ale dali dvě branky a pak už dobře bránili střední pásmo. Hráli, co potřebovali. Zatáhli se a už nic nevymýšleli. Hodně těžko se nám dostávalo do šancí.

Co vám dělalo největší problém? Sparťanská obrana nebo útok?
Sparta zas tak moc výrazných šancí neměla. Vlastně měla dvě velké šance, a ty se jí podařilo proměnit. Pražané se pak hodně zatáhli a na nás bylo, abychom ty šance budovali. Do dobře bráněné třetiny s hrou, kterou poté dokázali hodně zjednodušit, se nám hraje špatně, a šance se tvoří velice těžko.

Nabídlo se vám hned šest přesilových her a ani jednu se Energii nepodařilo využít. Trápili jste se v koncovce?
Trápili jsme se a to celkem dost. Jak Sparta vedla o dvě branky, tak se z naší hry vytratila lehkost. Chtěli jsme to do branky rvát a to bylo asi zlomové. Jak tam chybí lehkost, tak to jde silou a pak je to spíše o štěstí. Nepomohlo nám ani, že ty přesilové hry soupeř hodně dobře bránil.

Forma Sparty jde rychle nahoru. Šlo poznat na ledě, že jsou Pražané jinde, než před čtvrt rokem?
Tak jako hodně jiných celků, i Sparta měla krizi na začátku sezóny. V týmu mají ale hodně zkušených chlapů a každý věděl, že půjdou nahoru. Na ledě to poznat šlo. Hlavně při jejich přesilových hrách.

Vy jste si taky vytvořil v zápase několik zajímavých šancí. Chybělo při zakončení ono pomyslné štěstíčko?
Někdy člověk při zakončení potřebuje i trochu toho štěstí. My jsme dneska byli v křeči a pokud se to tam rve, tak potřebujete trochu toho štěstíčka, aby to za záda brankáře propadlo.

Co se bude muset změnit do dalších zápasů?
Po dnešním náročném utkání si určitě budeme muset odpočinout. Ale pořád jsme dole (v tabulce) a musíme do dalších zápasů vletět a vyhrávat je. Hlavně nesmíme zpanikařit a vozit body.

Žije pořád naděje na předkolo play-off?
Jdeme od zápasu k zápasu a jsme rádi za každý bod, co uhrajeme. My zbraně neskládáme. Budeme bojovat dokud to jen půjde.

Související články

Reportáž | ne 13.1.2013

Energie se trápila, body bere Sparta

Preview k zápasu | so 12.1.2013

Energie v tisícím kole ELH hostí Spartu