Špatný vstup do třetí třetiny zlomil zápas, ví střelec Kohout

Martin Kohout zažívá úspěšné střelecké období. Dvěma brankami se zapsal na listinu střelců v utkání se Spartou. Bodoval v posledních třech zápasech v řadě a dvakrát po sobě se prosadil dvěma góly.

Martine, na Spartě jste vedli o dvě branky, přesto jedete domů bez bodu…
Zlomový moment nastal, když jsme inkasovali na 3:2. Ve třetí třetině jsme předvedli špatný výkon. Ať je Sparta jakkoliv dobrá, tak my si nemuzeme dovolit nechat si vstřelit čtyři góly ve třetí třetině.

Čemu připisujete vaší střeleckou úspěšnost?
Řekl bych, že mám i trochu štěstí. Čekal jsem na to celou sezonu. Teď mi to tam začalo padat, ale o to víc mě mrzí, že jsem dnes vstřelil dva góly a stejně jsme bez bodů.

Je to o zajímavější, ze se Vám tak daří ze čtvrté formace…
Myslím si, že máme všechny lajny vyrovnané. S klukama jsme si sedli a hraje se nám spolu dobře, takže je mi úplně jedno, jestli hraji v první nebo ve čtvrté formaci. Jsem rád, že dostávám prostor, dávám góly. Pokud budou přibývat takové body, tak na to vůbec nezáleží. <r>

Můžete mít ve čtvrté formaci výhodu, protože se soupeř spíš soustředí na první dvě lajny?
Během zápasu se na sebe lajny prostřídají rovnoměrně, tudíž nějaká extra výhoda není.

Kdy se podle vás zlomilo utkání?
Myslím, že když jsme dostali gól do šatny na 3:2, ale pořád zůstal zápas v naší režii. Největším zlomem byl náš špatný nástup do třetí třetiny.