HC Energie Karlovy Vary

Starší dorost nabíral síly na Stříbrné

Hokejisté karlovarského staršího dorostu pokračují v přípravě na novou extraligovou sezonu. Na konci května absolvovali náročné čtyřdenní soustředění v krásném okolí Stříbrné.

Fotbal, tenis, ale také cyklistická časovka vedoucí na Přebuz či výběh sjezdovky na Stříbrné. To je jen stručný výčet toho, co se o uplynulém víkendu dělo pod vedením Václava Eismanna. Cílem však nebylo jen nabrat kondici, ale také utužit partu mladých hokejistů.

„Chtěli jsme zvládnout určitý objem kondiční složky, vytrhnout hráče z běžného stereotypu. Vidět, jak reaguji v zátěži, zda přes určitou bolest dokáží zůstat pozitivní, nebo je nekomfortní stav dostane do negativní polohy. A samozřejmě strávit první společné chvíle nově se rodícího týmu mimo Karlovy Vary,“ zhodnotil důležitou roli soustředění hlavní trenér staršího dorostu Václav Eismann.

A jak posléze dodal, akce splnila očekávání. „Musím říct, že se akce vydařila. Chtěl bych touto cestou poděkovat vedení klubu a rodičům hráčů za finanční podporu našeho soustředění.“

Slova svého kouče vzápětí potvrdili i jeho svěřenci. „Z mého pohledu bych celý pobyt nazval nutným zlem. Budeme z toho ale čerpat celou sezonu, a proto se celé soustředění jeví pro dobro věci. Není to ovšem jen o nekončících sjezdovkách nebo o silové stránce. Utvořilo se zde skvělé jádro týmu, ať už při podpoře na svahu, nebo leteckých dnech na týmovém fotbálku. Navíc neznám lepší pocit než přežité a kvalitně odpracované soustředění,“ zhodnotil pobyt na Stříbrné obránce David Cankov, který si květnové galeje prožil již loni.

Podobná slova jako jeho týmový spoluhráč volil i David Novotný, který je ve výběru trenéra Eismanna poprvé. Šestnáctiletý útočník v loňské sezoně patřil mezi nejproduktivnější hráče mladšího dorostu.

„Soustředění bylo velmi náročné a šli jsme do toho až na krev od prvního do posledního dne. Ale nešlo tu jen o sílu a fyzičku, ale také o to, aby se zde utvořila dobrá parta před vstupem do sezony, která bude určitě také náročná,“ řekl o akci Novotný.

Video ohlédnutí za soustředěním staršího dorostu

Fotogalerie ze soustředění staršího dorostu