Takové výpadky se nám nesmí stávat, říká Mikyska po Hradci

Téměř ztracené utkání s Hradcem se nakonec proměnilo v boj do posledního okamžiku. Energetici se po nepovedené druhé třetině zvedli a byli téměř krůček od bodů. Kontaktní branku vstřelil na začátku třetí části obránce Dalimil Mikyska.

První domácí utkání po reprezentační přestávce, po druhé třetině už to vypadalo jako ztracené utkání...
Vypadalo, ale díky bohu jsme to nezabalili a aspoň nějaké góly jsme dali.

Na začátku třetí třetiny jste dali dva góly, a to vás hodně nakoplo, co jste si řekli v šatně?
Řekli jsme si, že nemáme co ztratit. Bylo to 4:1 a zkusili jsme máknout, ať z toho není ostuda. Aspoň ty dva góly v té třetí třetině jsme dali.

Dával jste rychlý gól na začátku třetí třetiny, projel jste téměř celé hřiště..
Vzal jsem puk za bránou, kouknul jsem a jel. Prvního hráče jsem obehrál, pak jsme věděl, že mám rychlost, objel jsem beka, vystřelil a ono to padlo.

Je něco, co byste zlepšili do dalších zápasů?
Druhou třetinu, nesmí se nám stávat takové výpadky, že když dostaneme jeden nebo dva góly, tak se rozsypeme a nebudeme hrát to, co máme.

Šlo vidět, že jste pak dali gól a najednou se hra hodně zvedla. Je to hodně i o psychice toho vašeho týmu?
Ano, potřebovali jsem to. Zjistili jsme, že to půjde a můžeme s nimi ještě hrát a nakonec jsem byli jen krůček od bodu..