Text stížnosti na rozhodování zápasu Karlovy Vary - Pardubice

K a r l o v y V a r y - V následujícím textu přinášíme úplné znění stížnosti na rozhodování rozhodčích v zápase Karlovy Vary - Pardubice, která byla zaslána spolu s videozáznamem celého utkání na Asociaci profesionálních klubů.
Ředitel APK LH
p. Stanislav Šulc

Věc: stížnost na rozhodování rozhodčích

Vážený pane řediteli,

podáváme tímto stížnost na trojici rozhodčích Venglář – Machálek, Čech, která řídila utkání Tipsport extraligy č. 58 K. Vary – Pardubice, hrané v neděli 3. října 2004.

Trojice rozhodčích hrubě chybovala v pěti případech a to:

1. ve druhé třetině v čase 31:40 nebyl odpískán faul na našeho hráče č. 46 Petra Kumstáta před pardubickou brankou.

2. ve druhé třetině v čase 32:41 vyloučil hlavní rozhodčí Venglář našeho hráče č. 26 Jana Košťála, místo faulujícího hráče č. 7 Dmitry Suura. Hlavní rozhodčí nebyl v tomto případě okamžitě konkrétní a důsledný, čímž vznikla situace, že vyloučený hráč se dostavil na trestnou lavici až po necelé jedné minutě.

3. ve třetí třetině v čase 43:10 nebyl odpískán faul na našeho hráče č. 52 Michala Dvořáka za brankou Pardubic.

4. ve třetí třetině v čase cca 46:20 čároví rozhodčí nepotrestali mužstvo Pardubic za příliš mnoho hráčů na ledě, za stejný přestupek ve druhé třetině v čase 22:16 (správně posouzený), bylo naše mužstvo potrestáno dvouminutovým trestem.

5. ve třetí třetině v čase 46:54 hlavní rozhodčí udělil našemu hráči č. 38 Janu Alinčovi osobní desetiminutový trest za protesty. Tyto protesty na adresu rozhodčích vznesl hráč č. 76 Richard Bauer.

K posouzení výkonu rozhodčích zasíláme záznam celého utkání na videokazetě.