Tomáš Micka: Dnes to bylo zakleté

Ačkoliv Energie v neděli prohrála, Tomáš Micka byl jedním z hráčů, kteří odvedli dobrý výkon. Na ledě byl hodně vidět, vyhrával osobní souboje a celkově svým fyzickým fondem přispíval k doposud účinné silové hře. Po zápase si udělal čas a odpověděl na pár otázek.

Tomáši, jak byste zhodnotil dnešní utkání, jak se vám hrálo?
Bohužel jsme prohráli 0:4, ale myslím, že první třetinu jsme měli mnohem více šancí, ale bohužel jsme ji prohráli o dva góly. Kdyby se dnes hrálo na šance, tak jsme nejspíš vyhráli, ale jelikož se hraje na góly, tak jsme dostali čtyřku.

Jak jste říkal, první třetinu jste prohráli 2:0. Ale ihned na úvod zápasu jste na Spartu vlétli a po několik minut jste ji k ničemu nepouštěli. V čem to bylo?
Přesně tak, my jsme na ně vlétli, hráli jsme dobře, přihrávali jsme si, měli jsme několik šancí jak vstřelit branku. Ale jak se říká, nedáš, dostaneš. Pak jsme po buly dostali špatný gól, pak druhý a s takovým týmem jako je Sparta se to špatně otáčí. Ale i přesto jsme bojovali, měli nějaké šance, ale bylo to dnes nějaké zakleté.

Co s týmem udělá střídání brankářů, pocítí to hráči v poli, nebo to vůbec nevnímají?
Vůbec ne, je to čistě volba trenéra a my prostě hrajeme dál. Ze začátku se snažíme mu pomoct, jelikož je nerozchytaný, ale jinak to nevnímáme.

Vy jste v posledních šesti zápasech bodovali, věřili jste si na Spartu? Připravovali jste se jinak, než na ostatní soupeře?
Připravovali jsme se velmi, také tomu první minuty nasvědčovaly, když jsme je k ničemu nepouštěli. Kdybychom tehdy dali nějaké góly, tak ten zápas mohl vypadat úplně jinak a mohli jsme klidně urvat i nějaké body.

S čím jste šli do třetí třetiny? Chtěli jste spíše bránit, nebo se pokusit vyrovnat?
My jsme tam šli s plánem poprat se o výsledek, nedat jim to zadarmo. Snažili jsme se vstřelit branku, ale bohužel to tam dneska nepadalo. Doufám, že jsme si trochu štěstí ušetřili a nechali na příští zápasy.