HC Energie Karlovy Vary

Habal chytal dvě utkání ve dvou dnech

Brankář HC Energie Vladislav Habal nastoupil nejprve v sobotu v dresu Baníku Sokolov proti Kolínu a pomohl druholigové farmě k zisku tří bodů za vítězství 2:0. Tak trochu neplánovaně se dostal mezi tři tyče i v nedělním zápase se Spartou Praha, když na začátku druhé části střídal po třetí brance Tomáše Závorku.

Nejprve k utkání Energie vs. Sparta. Naskočit do rozjetého vlaku za stavu 0:3 není nic příjemného. „Když se prohrává o tři branky, tak se ještě něco dělat dá. Může se podařit vstřelit jeden šťastný gól a třeba výboj střetnutí otočit. Jenomže první střela, která na mě šla, skončila gólem. Navíc to byla moje branka,“ přiznal Habal.

Úvod duelu ale vypadal ze strany domácích velice dobře. Energie tlačila a vytvořila si celou řadu šancí. Ve dvou stoprocentních tutovkách se například objevil kapitán Martin Zaťovič. „Měli jsme vést alespoň o dvě branky a celé utkání by vypadalo úplně jinak. Následně se Sparta se štěstím dvakrát prosadila a nám nebylo tentokrát přáno dát gól,“ přidal.

Střelecká potence. Tak to byl jasně největší rozdíl mezi Energií a Spartou. Domácí své možnosti nevyužili a holešovický celek trestal i z nenápadných pozic. „Je to tak. Já nedokážu odpovědět, proč nám to tam nespadlo,“ smutnil.

Vláďa Habal celé utkání zhodnotil v několika větách. „Podali jsme velice dobrý výkon. Proti jinému soupeři bychom se byli schopni prosadit a třeba i vyhráli. Na Spartu to ale nestačí. Musíme ještě více přidat. Největší rozdíl je ve střílení gólů,“ konstatoval.

Brankářská dvojka Energie do utkání naskočila poté, co v sobotu v Sokolově vynulovala střelce Kolína. „Nemůžeme srovnávat druhou ligu v Sokolově a extraligové utkání se Spartou. Je to úplně jiné tempo. Střela od Petra Tona, a nebo hráčů Kolína, to se nedá srovna. Kolín umí střílet, ale druhá liga není extraliga,“ porovnává obě utkání.

Další střely sparťanů už ale za svá záda nepustil a celkově tak o víkendu inkasoval jedinkrát. „Z osobního hlediska jsem spokojený. Samozřejmě bych byl raději, kdybychom dokázali porazit Spartu,“ přidal.

Po nedělním kole následuje reprezentační přestávka, kterou vyplní turnaj EHT v ruském Soči. „Do středy je volno, ale já ho mít nebudu. Ve středu budu chytat za Sokolov a to platí i o sobotě,“ dodal brankář Habal na závěr.

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 15.12.2013

Tomáš Micka: Dnes to bylo zakleté