HC Energie Karlovy Vary

Uspěje Energie na vítkovickém ledě?

Energie po třízápasové domácí sérii, ve které vytěžila sedm bodů, opět zavítá na hřiště soupeře. V pátek se energetici představí v rámci 28. kola Tipsport extraligy na ledě ostravské ČEZ arény, kde poměří své síly s Vítkovicemi. Oba letošní vzájemné zápasy dopadly lépe pro svěřence Petera Oremuse. Dokáže Energie navázat na domácí výkony a vyválčit nějaké body i ve Vítkovicích? Utkání startuje v pátek v 17:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Vítkovičtí stoupají tabulkou vzhůru

Vítkovice se nacházejí v tabulce Tipsport extraligy na sedmém místě. V dosavadním průběhu sezony se jim podařilo nasbírat již 40 bodů a mohou být proto se svým postavením v tabulce spokojeni. Trápit však mohou Ostravany domácí výsledky, které rozhodně nejsou přesvědčivé. Svěřenci trenéra Oremuse celkem pravidelně bodují na ledech soupeřů, bilance v ČEZ aréně naopak příliš oslnivá není. Změní to vítkovičtí hokejisté již v pátek proti Energii?

Výrazné individuality

Nejproduktivnějším hráčem v dresu Vítkovic je Ondřej Roman. Člen širšího reprezentačního kádru nasbíral prozatím 30 bodů (6+24), v rámci celé extraligy mu patří úctyhodné 3. místo, ihned za sparťanskými kanonýry Tonem a Hlinkou. V týmové produktivitě doplňují čtyřiadvacetiletého centra spoluhráči z elitní formace, jmenovitě nejlepší vítkovický střelec Rudolf Huna (15+11) a Vladimír Svačina (13+12). Defenzivním pilířem je slovenský obránce Karol Sloboda (5+8). V brankovišti nastupuje talentovaný Daniel Dolejš, který se pyšní úspěšností zákroků 90,94% a průměrem 2,55. Devatenáctiletý mladík, který prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, dostal od trenéra Oremuse důvěru a nastupuje na úkor zkušeného Romana Málka.

O utkání s trenérem Kverkou

Energetikům by mohlo hrát do karet, že Vítkovice jsou po Chomutovu druhým nejhorším celkem v domácím prostředí. „Je sice pravda, že se Steelu více daří venku než doma, ale to nemění nic na věci, že mají velice kvalitní tým,“ nenechává se asistent Jaromír Kverka uchlácholit statistikou.

Energie vyjela na sever Moravy již o den dříve. „To už je víceméně standardní záležitost. Nechceme ponechat nic náhodě. Večeřeli jsme v Prostějově a ve čtvrtek jsme v poklidu dojeli do Ostravy,“ přidala pravá ruka kouče Mlejnka.

Oproti utkání s Chomutovem se v sestavě nic nezměnilo. „Michal Vachovec měl zdravotní problémy a nedohrál proto zápas s Piráty. Včera ale již naplno trénoval a s námi do Vítkovic odjel. Co se týče dalších marodů, tak Braňo Kubka i Ondra Šmach bruslí, ale v zápase se objeví nejdříve po Vánocích,“ pokračuje Jaromír Kverka starší.

Celek Vítkovic v poslední době sází na mladého brankáře Daniela Dolejše, který se pravděpodobně postaví do branky i v pátek. „Daří se mu, ale přednosti týmu jsme někde jinde. Disponují urostlými obránci a velice šikovnými útočníky, kteří se dokáží prosadit z jakékoliv pozice,“ varuje.

Energetici vstoupí do pátečního utkání s jasným cílem. „Chceme bodovat. Situace je taková, že každá další ztráta nám přivírá dveře do předkola play-off, které je pro nás cílem. Pokud máme pomýšlet na postup, tak musíme mít přes sedmdesát bodů,“ uzavírá Jaromír Kverka starší.

Statistiky

Poslední utkání

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Sestava KVA: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Hruška, Micka – Koblasa, Vachovec, Zucker – Tomeček

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Sestava VIT: Dolejš - Kovář, Sloboda, Pastor, Stehlík, Barinka, Hruška, Bail – Svačina, Roman, Huna - Húževka, Němec, Strapáč - Szturc, Burger, Vandas - Kolouch, Valčák, Kucsera.

Vzájemné zápasy 2010/2011

04. HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:6
17. HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 2:1 sn
30. HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 3:4 pr.
43. HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 4:2

Vzájemné zápasy 2011/2012

07. HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:3 pr.
20. HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 4:3
33. HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 3:1
46. HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 2:4

Vzájemné zápasy 2012/2013

08. HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:4
21. HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:1 sn
34. HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:3
47. HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 8:3

Vzájemné zápasy 2013/2014

02. HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 4:2
15. HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 1:4

Nejvyšší vzájemná výhra

19.9.2006 | HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:0
* V případě shodného rozdílu rozhoduje menší počet inkasovaných branek

Nejvyšší vzájemná prohra

30.12.2003 | HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 1:0
* V případě shodného rozdílu rozhoduje menší počet vstřelených branek

Související články