HC Energie Karlovy Vary

V play-off stále věříme, shoduje se nováček Kotrla se Salfickým

U mikrofonu jsme po zápase se Spartou měli také nováčka v týmu Jindřicha Kotrlu a brankáře Dušana Salfického (na snímku). Oba dva vidí šance Energie na play-off jako stále reálné a věří ve zlepšení výkonů. „Jdeme si za cílem v podobě předkola play-off,“ říká první jmenovaný, který se navíc v premiérovém utkání v zelenobílém dresu blýskl prvním gólem.

Jindřich Kotrla si pochvaluje partu


Zkušený útočník z Mostu svůj um dokázal předvést už ve svém prvním zápase za Energii, když zaznamenal svou premiérovou trefu. „Dostal jsem výbornou přihrávku zpoza brány, naštěstí to prošlo až do branky,“ řekl ke svému gólu, o kterém v první chvíli nikdo nevěděl.

Energie zažila na Spartě rychlý nástup soupeře, kterého si samozřejmě všimla i nová akvizice západočeského týmu. „Sparta takhle hraje celou sezónu, impuls k tomu dává trenér Josef Jandač. Nevím, jak kluci, ale já osobně jsem takový nápor čekal,“ říká.

Právě Jindřich Kotrla pomohl trefou, kterou snižoval na 1:2 z pohledu energetiků, vrátit zelenobílé do utkání. „Dostal jsem výbornou přihrávku zpoza brány, využil jsem volného prostoru a střela naštěstí prošla až do branky,“ popsal svojí premiérovou trefu v Energii centr čtvrté řady.

Celkově si Kotrla chválil souhru svého útoku. „S klukama jsem hrál už v Mostě, kde jsme spolu hráli delší dobu, takže naprosto v pohodě,“ hodnotí bezproblémovou spolupráci.

Útočník měl na sbalení kufrů v Mostě jen málo času, na otázku o zbytku kádru však odpověděl bleskově. „Kluci jsou tady super. Samozřejmě jsme nešťastní z našeho umístění v tabulce, ale když vyhrajeme pár zápasů a odrazíme se do lepších míst tabulky, bude atmosféra v kabině lepší,“ přiznal 36letý útočník.

I když to byl první zápas Jindřicha Kotrly v dresu Energie, vidí tento zkušený mazák šance na play-off. „Stále si jdeme za cílem v podobě předkola play-off. Myslím si, že naše šance jsou stále reálné, ale především musíme zabrat,“ dodal na závěr premiérového rozhovoru.

Dušan Salfický lituje gólu z dálky


Gólman Salfický byl po celý zápas oporou energetiků. Po zápase nabídl pohled na budoucnost svého angažmá v Energii. „Do konce sezony asi nezůstanu. Je tu Lukáš, on je výborný brankář a je stále jedničkou,“ nešetřil superlativy na účet Mensatora.

Proti Spartě pochytal spoustu brejků, přesto ho jeden moment utkání mrzí. „Štve mě, že jsem pustil tu střelu z dálky. Mrzí mě to i za celý tým, protože do té doby se s tím pořád dalo něco dělat,“ lituje smolného momentu utkání, který patřil mezi zlomové.

A možná by se pak utkání vyvíjelo jinak. „My jsme se zlepšili, začali lépe bránit. Neříkám, že jsme Spartu přehrávali, ale měl jsem v bráně o mnoho méně práce,“ hodnotí závěr smolného zápasu.

Vinou vítězství Mladé Boleslavi tak Energie padá k poslední tabulkové pozici. „Na Boleslav nekoukáme, to by bylo hodně špatné. Pořád pokukujeme po desítce, i když ztrácíme hodně bodů,“ říká stále s nadějným výrazem.

Salfický předpokládá, že by měl v brance Karlových Varů působit i v lednu. „Myslím, že vedení Energie prodloužilo moje angažmá ještě o leden. Takže pokud jednání dopadlo dobře, ve Varech ještě zůstanu,“ mluví o délce svého působení.

Že by zkušený gólman zůstal do konce sezony, to však zatím odmítá. „Do konce sezony asi ne. Je tu Lukáš, on je výborný brankář a je stále jedničkou. Jsem ve Varech proto, abych vypomohl týmu v těžkých časech. Závěr sezony ale bude nejspíš záležet na Lukášovi,“ říká na závěr.

Související články

Reportáž | st 28.12.2011

Energie veze z Prahy porážku 2:3