HC Energie Karlovy Vary

V televizním utkání se Energie představí ve Zlíně

K pátému kolu O2 extraligy zajíždí Energie opět na led soupeřů, kde zatím získala všechny své body. Na zimním stadionu Luďka Čajky ji ovšem nečeká nic lehkého, naposledy zde bodovala v lednu 2008. Zlínským se navíc v úvodu sezony daří a mají tříbodový náskok. Karlovarští se jej pokusí smazat v pátek od 18:10. Jejich počínání můžete sledovat v naší textové online reportáži i přímém přenosu na ČT4.

Berani chtějí opět do čtvrtfinále

V loňské sezoně skončil Zlín v základní části o stupínek výš než Karlovy Vary, přesto se s vyřazovacími boji rozloučil poměrně záhy. V pěti zápasech mu stopku vystavila Sparta, aby ji v další fázi vyřadila právě Energie. Berani by letos účast ve čtvrtfinále chtěli minimálně napodobit. Karlovarákům dobře známý trenér Zdeněk Venera si pro ročník 2009/10 klade cíle trochu odlišného charakteru. „Přáli bych si, aby se naši fanoušci bavili hokejem a aby se nám dařilo hrát útočnější hokej než v loňské sezoně,“ uvedl pro oficiální web svého klubu.

Nejvýznamnější změnu v létě prodělal klub na postu generálního partnera, kde RI OKNA vystřídala stavařská společnost PSG. Změny v samotném kádru směřovaly především k avizovanému posílení ofenzivy. Z Mladé Boleslavi do Zlína přestoupil Michal Důras, ze slovenské Žiliny dorazil Peter Sivák a podařilo se udržet i Jaroslava Balaštíka, loni nejlepšího střelce klubu. Ten ale vinou zranění, které mu v přípravě přivodil vítkovický Stehlík, zatím v letošní extralize nenastoupil.

Jinak ale Valachům průběh přípravných zápasů vyšel, ve skupině poháru získali vůbec nejvíc bodů ze všech zúčastněných celků a v semifinále deklasovali jihlavskou Duklu. V rozhodující okamžik se jim do cesty opět postavila pražská Sparta, která také nakonec celý Tipsport Hockey Cup vyhrála. Již méně přesvědčivě pro Zlín dopadla konfrontace se slovenským hokejem na RONA Cupu, kde Valaši ani jednoho ze soupeřů nedokázali porazit.

Na začátku extraligového ročníku se Zlínským stejně jako energetikům daří na kluzištích soupeřů, kde ze dvou zápasů shodně získali 5 bodů. Berani však navíc doma dokázali porazit Boleslav, a na Energii tak mají tříbodový náskok.

O utkání s Markem Melenovským

S jakými pocity se vracíte do Zlína, odkud jste do Varů přišel?
Už je to dlouho, co jsem byl ve Zlíně. Určité zázemí jsem tam měl, ale teď jsem doma ve Varech. Dům jsem prodal, takže už mě tam nic netáhne. Nejedu do cizího, ale do Zlína míříme především s tím, že budeme chtít přivézt nějaké body.

S jakou hrou tam budete chtít uspět?
Za čtyři kola jsme obdrželi čtrnáct branek. To je hodně děsivé. Taktika na zápas je jasná. Góly dokážeme dát, v tom problém není. Musíme hrát velice zodpovědně v obraně a bojovat o každý puk.

Jak s Vámi situaci v obraně řešili trenéři?
Probírali jsme branky, které jsme dostali. Podívali jsme se na videu na všech čtrnáct gólů. Jsou si hodně podobné a trenéři nám říkali, na co si musíme dávat pozor a čeho se vyvarovat.

Úvod soutěže je zápasy doslova nabitý. Je to hodně namáhavé?
Myslím si, že takovéto tempo většině hráčů vyhovuje. Nemusí se tolik trénovat. Každý je radši, když se hraje, než když podstupuje těžké dávky v posilovně nebo na ledě. Pro nás Karlovaráky to bude jenom plus. Myslím si, že máme dost velikou fyzickou kondici a v tomhle problém mít nebudeme.

Vaší lajně se zatím daří nejvíce ze všech...
Je to sice dobré, ale týmu je to k ničemu. Dokázali jsme nějakou branku dát, ale body to nepřineslo.

Poslední utkání

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:4 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Melenovský (Kristek, Pletka), 24. Košťál (Čutta, Skuhravý), 48. Kristek (Pletka) - 7. Fabuš (Jindra, Ferebauer), 8. Král (Žabka), 26. Handlovský (Macho, Jiruš), 34. Král (Sup, Pabiška).

HC Benzina Litvínov – PSG Zlín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. min Reichel (Lukeš) - 35. Záhorovský (Míka), 46. F. Čech (Balán, J. Ondráček).

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize4 - 1 - 1 - 0 - 2 - 13:14 - 5 bodů
Průběžné umístění9. místo
Nejproduktivnější hráčMarek Melenovský, Václav Pletka - 5 bodů (3+2, 1+4)
Nejlepší střelecMarek Melenovský - 3 branky
Nejlepší nahrávačVáclav Pletka - 4 asistence
Nejlepší v +/-Ján Mucha + 3 body
Nejtrestanější hráčVáclav Skuhravý - 32 TM
BrankářiLukáš Mensator 90.73 %, 3.50 g/z
Úspěšnost přesilovek10.53 %

PSG Zlín
Utkání v extralize4 - 2 - 1 - 0 - 1 - 10:8 - 8 bodů
Průběžné umístění5. místo
Nejproduktivnější hráčIvan Rachůnek - 4 body (2+2)
Nejlepší střelecDůras, Rachůnek, Záhorovský - 2 branky
Nejlepší nahrávačKollár, Rachůnek - 2 asistence
Nejlepší v +/-Martin Záhorovský + 3 body
Nejtrestanější hráčSivák, Balán - 6 TM
BrankářiJakub Sedláček 92.92 %, 2.00 g/z
Úspěšnost přesilovek16.00 %

Vzájemné zápasy 2008/2009

2. kolo PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 2:0
15. kolo HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 3:1
28. kolo PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:0
41. kolo HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 1:2sn

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Němec, Čutta, Dobroň, Hájek, Mucha, Prošek, Brňák, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Hluchý, Pech, Pletka - Zucker, Dej, Zaťovič.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Galvas, Linhart, Lučka - Rachůnek, Leška, Důras - Köhler, Kollár, Sivák - Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský - J. Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.


Co předvedou tentokrát energetici proti objevu loňské sezony - Jakubu Sedláčkovi?

Související články