HC Energie Karlovy Vary

Václav Pletka: Zápas nejde vyhrát v posledních deseti minutách

V zápase byl vidět především díky dvěma asistencím. Ani jeho dvě gólové přihrávky ale nestačily k tomu, aby Energie ukořistila tři body na domácím ledě. Poprosili jsme Václava Pletku o shrnutí dnešního zápasu.

V dnešním zápase jste si připsal dvě asistence. Jak byste zhodnotil zápas z Vašeho pohledu? Tři góly, z toho Vaše dvě přihrávky...
Já bych klidně ty nahrávky vyměnil za vítězství, ta naše hra byla špatná, začali jsme hrát až v posledních deseti minutách. Není možné v závěrečných deseti minutách rozhodnout a vyhrát zápas.

Zdálo se, že Mladá Boleslav byla o něco důraznější v koncovkách, z vaší strany se puku do sítě moc nechtělo.
Boleslavští dávali všechny góly vesměs do prázdné brány, kde Menzi (Lukáš Mensator, pozn. red.) nemohl vlastně vůbec nic dělat. Kotouč se vždycky odrazil, tam stál hráč a dával do prázdné brány. Tyhle chyby si opakujeme a říkáme pořád a na ledě se neustále objevují. Necháme dorážet hráče a ten třetí pak stojí před bránou sám a dostane se ke střele. Musíme si to říct důkladně a začít to řádně plnit.

S Boleslaví to byl třetí zápas během krátké doby, první dva byly přípravné. Přijela s něčím, co Vás překvapilo?
Myslím si, že hráli to, co potřebovali. Dali rychlé góly a pak čekali, co bude. Hráli se zabezpečenou obranou. My jsme srovnali na 2:2, oni pak dali dva rychlé góly na 2:4. Extraliga je teď tak vyrovnaná, že se to pak těžce dohání.

Je možné, že je na týmu cítit únava? Zápas v Pardubicích se podařilo rozhodnout až v samostatných nájezdech, dva dny na to nelehké utkání na domácím ledě.
Jsme na začátku soutěže, každý má hodně sil. Zápasy ale přichází rychle za sebou a dost vyčerpávají. Člověk se ani nestačí zregenerovat a nastupuje do dalšího zápasu. Pro každý manšaft je to však stejné, musíme se s tím porvat. Hlavně musíme plnit to, co si řekneme v kabině.

Když se podíváme na kolektiv Energie, Vás je možné považovat za nováčka v šatně. Zapadnul jste již naplno nebo ještě rozkoukáváte?
Dlouho jsem byl zraněný, skoro měsíc a půl. Postupně se do toho dostávám. Snad se zvedneme jako manšaft. Když se nám bude dařit jako týmu, bude se hrát samozřejmě lépe i mně samotnému.

Související články