HC Energie Karlovy Vary

Až se trefím, tak se smůla protrhne, doufá David Zucker

David je jediným útočníkem v karlovarském týmu, který nemá připsaný ve svých statistikách ani bod. Věřil, že v dnešním zápase s Mladou Boleslaví smůlu konečně protrhne, ale bohužel se tak nestalo. O tomto jeho malém trápení, ale i událostech, které se děly na ledě, se dozvíte v našem pozápasovém rozhovoru.
Již od záčátku zápasu bylo na domácích borcích vidět trošku křeč a nemohoucnost přejít do útočně třetiny. Toto vytrestali hosté dvěmi rychlými brankami."Určitě to bylo zapříčeněno začátkem utkání, kdy nám soupeř poodskočil hned o dva góly. Po tomto jsme se už trošku zkoncentrovali, začali víc bruslit, a stav ve druhé třetině vyrovnali. Jenže jsme si nechali dát dva laciné góly, a to už jsme dohnat nedokázali," vrací se mladý útočník k průběhu utkání.

Trenér při snažení domácích o vyrovnání stáhl hru ze čtyř útoků na tři. Ta pětka, která toto nouzové opatření odnesla, byla právě Davidova. "Bylo to logické rozhodnutí trenéra. Sice po odstoupení Milana Hluchého jsem se také v těch třech pětkách točil, ale v poslední třetině už jsem více seděl než hrál."

Mladík původem ze Sokolova je zatím jediný útočník z týmu, který nemá ani jeden bod. Na dnešní zápas si věřil, že tuto smůlu protrhne. I když měl několik povedených šancí, troufl si několikrát i na hezké sólo, ke kýženým bodům to opět bohužel nevedlo. "Čtvrtý zápas bez bodu určitě člověka zamrzí. Zkrátka to tam z těch šancí nepadá. Někdy mám i dost smůly, že nahraji na prázdnou bránu a ten druhý ji netrefí. Ale na druhou stranu věřím, že jakmile se trefím, tak se ta smůla protrhne a pak už se dařit bude stále," usmívá se útočník, který za Karlovy Vary hraje již od žáků.

Ano, mládí. Celý čtvrtý útok Energie je tvořen z mladíků, Zuckera v něm doplňuje Dej a Zaťovič. Jak se rovněž mladému Davidovi vůbec hraje s jeho vrstevníky ve stejné lajně? "Určitě si na ledě rozumíme. Při tréninku neustále něco zkoušíme, nové věci, různé experimenty a podobně. Myslím si, že je to vidět v zápasech, kdy máme i několik dobrých šancí." Vztahy "na pracovišti" jsou pro člověka (hokejistu) určitě důležité. Rozumí si David s kolegy z lajny i v osobním životě? "Určitě jsme kamarádi. S Rasťou (Rastislav Dej, pozn. red.) si asi rozumíme víc, protože jsme stejně staří, ale dá se říct že vycházím s celým týmem, nejen s mojí lajnou," uzavřel celý rozhovor nadějný hokejista.

Související články