Václav Skuhravý odehrál extraligové utkání s číslem 700

Sedmisté utkání v extraligové kariéře by pro hráče mělo být hodno zapamatování. Václavu Skuhravému však nedělní oslavy zhořkly a na utkání s Libercem by možná nejraději rychle zapomenul. „Není co slavit. Prohráli jsme s Libercem a spadli na samé dno tabulky,“ povzdechl si po zápase.

Utkání jste prohráli 1:3. Jak byste ho popsal?
Jednou větou to bylo z naší strany špatné. První třetina přitom byla dobrá. Šli jsme do vedení a to hned v první přesilovce. Pak jsme si ještě vytvořili tlak, při kterém nás hosté museli faulovat. Bohužel z dalších přesilovek už branka nepadla. Ve druhé časti se už vše začalo otáčet. Liberec vyrovnal z přesilové hry. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zápas vyhrajeme. Jenomže jsme jednou propadli a soupeř brejk dva na jednoho dobře vyřešil a vedl. Následně jsme se snažili a dopředu šli i obránci. Bohužel z toho pramenilo další přečíslení a konečný výsledek 1:3.

Bylo v závěru hodně náročné dostávat se do pásma hostí, kteří stáli na modré ve čtyřech, pěti lidech?
Bylo to náročné. Pokoušeli jsme se puk nastřelit, ale hned nám to vyhodili ven. Když už jsme se přece jen dostali do pásma, tak to bylo u mantinelů. Následně k nám rychle přistupovali a už to bylo opět hodně náročné. Puk jsme neměli stoprocentně na hokejkách. Vytvořili jsme si nějaké šance, nebo spíše příležitosti, ale žádnou jsme nedokázali využít.

Z důležitých zápasů s Libercem a Chomutovem tak nemáte ani bod…
Co říci? Snad jen to, že je to špatné. Nic jiného se říci nedá. Oba zápasy jsme chtěli vyhrát, ale ani v jednom případě se nám to nepovedlo. Nesmíme se z toho složit. V úterý se hraje dál. Jedeme do Českých Budějovic a v pátek máme doma Kladno. Nesmíme se koukat za sebe, ale před sebe. Extraliga se hraje dál a stále je o co bojovat.

Odehrál jste sedmisté utkání v extralize. Budete o něm jednou vyprávět vnoučatům?
Takovéhle věci se nevyprávějí. Není co vyprávět. Prohráli jsme a na tento zápas se budu snažit hodně rychle zapomenout.

Co vás zápas s pořadovým číslem 700 bude stát?
To teď ještě nevím. Uvidíme, co mi určí Martin (Zaťovič). Musím se s ním ještě domluvit.