Vstup do Dlouhodobé turnajové soutěže se osmákům vydařil

I když žákovské ligy ještě nezačaly, tak osmáci už sbírají první body. V polovině září regionální výběr hokejistů kategorie U14 odehrál v Plzni první zápasy letošního ročníku Dlouhodobé turnajové soutěže. Tým pod hlavičkou HC Energie Karlovy Vary vedený Davidem Šalamounem si přivezl z Plzně čtyři body. Ty jim zajistily v průběžném pořadí druhé místo ve skupině.

V Plzni si karlovarský výběr, hrající pod hlavičkou HC Energie Karlovy Vary “2010”, změřil síly s týmem Plzně a Hvězdy Praha. Litvínov a Chomutov měl tentokrát volno. Utkání se hrála ve formátu 2 x 20 minut čistého času a každá část byla brána jako samostatný zápas.

Soupiska družstva HC Energie Karlovy Vary “2010” na turnaji v Plzni:

Brankáři: Lukáš Kalčík (Karlovy Vary), Matěj Petrlíček (Karlovy Vary) Obránci: Jakub Bečka (Karlovy Vary), Marek Kozák (Mariánské Lázně), Václav Pařízek (Karlovy Vary), Daniel Psohlavec (Karlovy Vary), Jakub Zrzavecký (Karlovy Vary) Útočníci: Dominik Bubenščikov (Sokolov), Maxim Dan (Karlovy Vary), Vojtěch Hüttl (Karlovy Vary, Roman Kašpar (Karlovy Vary), Jan Pavlis (Karlovy Vary), František Pavlovic (Karlovy Vary), Adam Sedláček (Mariánské Lázně), Matyáš Stezka (Karlovy Vary), Matěj Žák (Karlovy Vary)

Dlouhodobá turnajová soutěž U14 je primárně určena hokejistům ročníku 2010. Do jednotlivých týmů však může být nominováno maximálně 5 hráčů ročníku 2011 a mladší. V každém turnaji může hrát i pět hráčů, kteří jsou v zúčastněných týmech na hostování a splňují podmínku věku.

V letošním ročníku Dlouhodobé turnajové soutěže se o vítězství popere 20 týmů. Ty jsou rozděleny do skupin podle územní příslušnosti. Regionální výběr Karlovarského kraje v turnaji nastupuje pod hlavičkou týmu HC Energie Karlovy Vary.

Rozdělení družstev do základních skupin:

Skupina A - Plzeň, Litvínov, Chomutov, Hvězda Praha, Karlovy Vary
Skupina B - České Budějovice, Mladá Boleslav, Liberec, Pilsen Wolves, Kladno
Skupina C - Slavia Praha, Pardubice, Kometa Brno, Jihlava, Hradec Králové
Skupina D - Vítkovice, Warriors Brno, Olomouc, Zlín, Tŕinec

Základní část DTS se odehraje od září 2023 do ledna 2024. Týmy v tomto období čeká pět turnajů. Každý celek v základní části odehraje šest utkání. Hraje systémem 2 x 20 minut a každá část je hodnocena jako samostatný zápas. Vítězný tým získá dva body. Remíza je ohodnocena jedním bodem a tudíž zápas končí po základní hrací době.

Do play-off, které se bude hrát v únoru 2024 postoupí družstva z prvních čtyř míst z jednotlivých skupin. Semifinále se odehraje v rámci skupin tak, že se mezi sebou týmy utkají první se čtvrtým a druhý se třetím. Jednotlivé zápasy se již hrají v klasickém formátu a pokud se o vítězi nerozhodne v základní hrací době, následují rovnou nájezdy. Vítězové semifinálových zápasů se spolu utkají ve finále. To se hraje stejným systémem jako semifinále a vítězný celek postoupí do FINAL FOUR turnaje.

FINAL FOUR turnaj bude vyvrcholením Dlouhodobé turnajové soutěže a odehraje se v březnu 2024. O vítězství v DTS U14 ročníku 2010 se utkají vítězové play-off jednotlivých skupin. Zápasy se odehrají systémem play-off, tedy dvakrát semifinále, duel o třetí místo a finále. V semifinále proti sobě týmy nastoupí podle umístění v základní skupině. Hraje se opět jako v základní části 2 x 20 minut a každá část se počítá jako jeden zápas. Pokud zápas skončí remízou, následují nájezdy.