HC Energie Karlovy Vary

Výměnou za Bednaříka nakonec Punčochář

K a r l o v y V a r y – Poslední z ostře sledovaných kauz uzavřeli dnes funkcionáři karlovarské Energie. Velmi překvapivě odchází do Havířova výměnou za Lukáše Bednaříka opora reprezentace do dvaceti let Petr Punčochář. Do moravského celku odchází Punčochář na hostování do konce sezóny. Po stejnou dobu zůstane v Energii, taktéž na hostování, útočník Lukáš Bednařík.
Původní výměnou za Lukáše Bednaříka byl útočník Jozef Voskár, který byl v Karlových Varech hostování z plzeňské Keramiky. Ten však po čtyřech odehraných zápasech v Havířově utekl na Slovensko. Jelikož Voskár byl stále pod smlouvou s Energií, oprávněně žádali představitelé havířovského klubu jinou náhradu. Tou se měl stát útočník Libor Pavliš. Navzdory všem předpokladům však do Havířova zamířil robustní bek Petr Punčochář. „Původně jsme s Havířovem jednali o Liboru Pavlišovi,“ objasňuje výměnu tiskový mluvčí karlovarského klubu Jiří Holý. „Havířov však potřeboval spíše obránce a proto jsme se nakonec dohodli na Petru Punčochářovi.“

Pro devatenáctiletého odchovance karlovarského hokeje a oporu reprezentačního výběru do dvacet let bude havířovské působení cennou zkušeností. „V Havířově bude Punčochář pravděpodobně nastupovat v základní sestavě,“ poukazuje Jiří Holý na fakt, že Punčochář nehrál v Energii pravidelně a často byl náhradníkem. „Také baráž o extraligu, kterou v Havířově sehraje, jistě bude velmi cenným ziskem zkušeností,“ uzavírá.

Punčochář letos v dresu Energie nastoupil k sedmnácti zápasům. V nich si připsal tři kanadské body za gólové asistence. V extralize sbíral zkušenosti po boku nejzkušenějšího beka karlovarského týmu Michala Mádla. V juniorském týmu Energie sehrál v letoční sezóně 15 zápasů vstřelil pět branek a na čtyři přihrál. Zkušenosti sbíral také v první lize v dresu KLH Chomutov kde sehrál pět zápasů, ve kterých si připsal jeden kanadský bod za asistenci.