HC Energie Karlovy Vary

Vzhůru pro mečboly!

Karlovy Vary mají po domácí části čtvrtfinálové série pořádně našlápnuto do semifinále. Cesta bude ale ještě pořádně trnitá. Zakousnutí a agresivně hrající hráči Litvínova nevypustí jediný souboj. Po druhém zápase slibovali, že budou hrát ještě agresivněji a budou více chodit do brankoviště. Neváhejte proto přijet povzbudit Energii do nedalekého Litvínova. Vždyť podle Roberta Reichela jsou Karlovy Vary pouze předměstí Litvínova. Do centra je to opravdu jen kousek. Zápas začíná v pátek v 17:25 v na Zimním stadionu Ivana Hlinky a sledovat jej můžete i prostřednictvím online přenosu.

Michal Dobroň k sérii

Energie zvládla oba dva zápasy na výbornou. Mnohé ale jistě zaskočila agresivní hra Litvínova někdy na hranici únosnosti. Ostrý karlovarský obránce Michal Dobroň ovšem překvapen není: “Zápasy s Litvínovem jsou takhle tvrdé vždycky, i v základní části. Když na sebe narazí dvě mužstva, která mají podobný styl, tak jiný hokej ani hrát nejde." Nicméně Energie ještě neprohrála, a tak do Litvínova odjíždí ve značné výhodě: "Je super, že vedeme 2:0. V dalších zápasech bude tlak na Litvínovu, oni musí tlačit, a to je naše výhoda.“

Polovina soutěže bez žiletky

Hned na úvod základní části přehráli Litvínovští doma Znojmo a následně podlehli na ledě pražské Sparty. Tato dvě úvodní extraligová kola jakoby předznamenala další vývoj severočeského mužstva. Zatímco ve statistice domácích zápasů byli černo-žlutí třetím nejlepším celkem, na kluzištích soupeřů se ne a ne chytnout.

Tato nepříjemná série dala vzniknout kuriózní domluvě hokejistů, že až do prvního venkovního úspěchu nechají své holící náčiní v šuplíku. Vizáž loupeživých horalů nakonec ztratili až ve třicátém kole shodou okolností v Karlových Varech, kde zvítězili 5:3.

S trochou nadsázky odložili Litvínovští společně s vousem i herní nepohodu a nevyrovnané výkony a začali mohutnou stíhací jízdu. V druhé polovině základní části nasbírali o 14 bodů víc než první a vyšvihli se dokonce na příčky zajišťující přímý postup. Že ve čtvrtfinále narazí na karlovarskou Energii, rozhodla až branka Martina Jenáčka v čase 59:49 posledního kola základní části.

Hvězdy v týmu soupeře

Podobně jako energetici mají i litvínovští hokejisté velkou výhodu ve vyrovnané brankářské dvojici. Jak Petr Franěk tak Jaroslav Hübl jsou kdykoli schopní nastoupit do zápasu a podržet tým, o čemž svědčí o čtyři respektive dvě vychytané nuly na jejich kontech.

Obranným řadám velí Jiří Šlégr. Šestatřicetiletý mistr světa a olympijský vítěz je nejproduktivnějším obráncem Severočechů a zároveň zlým mužem týmu, nasbíral celkem 121 trestných minut. V posledním vzájemném střetnutí vstřelil jedinou branku zápasu, a rozhodl tak o vítězství svého mužstva v prodloužení. Celkově však produktivita litvínovských obránců trochu pokulhává a naprostou většinu vstřelených branek musí obstarat útočníci.

V ofenzivě dle očekávání nejvíce září první útok, kde se mnohaleté zkušenosti Roberta Reichela kloubí s dravým mládím Františka Lukeše. Pětadvacetiletý rodák z Kadaně se oproti loňské sezoně zlepšil o úctyhodných 22 kanadských bodů!

Statistiky v play off

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v play off2 – 2 - 0 - 0 - 0 - 9:4
Nejhorší možné umístění8. místo
Nejproduktivnější hráč Skuhravý, Kristek - 3 body
Nejlepší střelecKristek, Skuhravý - 2 branky
Nejlepší nahrávačSkuhravý, Kumstát, Hanzlík, Řezníček, Duben, Melenovský, Skladaný, Kristek, Mudroch - 1 asistence
Nejlepší v +/- Skuhravý, Hanzlík, Dobroň, Kristek, Melenovský +1 bod
Nejtrestanější hráčMichal Dobroň - 6 TM
Úspěšnost brankářůLukáš Mensator 2,00 g/z 94,29 %
Úspěšnost přesilovek19,05 %

HC Chemopetrol Litvínov
Utkání v play off2 - 0 - 0 - 0 - 2 – 4:9
Nejhorší možné umístění8. místo
Nejproduktivnější hráčKubinčák, Branda, - 2 body
Nejlepší střelec Daniel, Branda - 2 branky
Nejlepší nahrávač Punčochář, Jenáček, Kubinčák, Bednařík - 1 asistence
Nejlepší v +/- Lukáš Poživil +1 bod
Nejtrestanější hráčŠvarný, - 31 TM
Úspěšnost brankářůPetr Franěk 3,87 g/z 92,00 %
Jaroslav Hübl 4,77 g/z 90,00 %
Úspěšnost přesilovek9,09 %

Základní informace o soupeři

Název klubu:HC Litvínov, a. s.
Rok založení:1945
Klubové barvy:žlutá a černá
Domácí stadion:Zimní stadion Ivana Hlinky (7000)
Loňské umístění:12. místo
Předseda představenstva:Ing. Jan Vopat
Generální manažer:Mgr. Václav Hořejší
Sportovní manažer:Robert Reichel
Trenéři:Jaroslav Hübl st., Petr Rosol
Webové stránky:www.hokej-litvinov.cz

Letošní vzájemné zápasy

 4. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Litvínov 3:1
17. kolo HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 6:2
30. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Litvínov 3:5
43. kolo HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:0p

Vzájemné zápasy této série

1. zápas HC Energie Karlovy Vary – HC Chemopetrol 6:2 
2. zápas HC Energie Karlovy Vary – HC Chemopetrol 3:2 

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Polák, Pech, Hluchý.

HC Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, L. Poživil, Punčochář, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Švarný, Tůma - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Branda, Jenáček - Trávníček, Bahenský, Tomas - J. Černý, Rindoš, Bednařík

Související články

Soutěž | st 5.3.2008

NA PLAY OFF S FIRMOU AUTO DONTH!