Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

WSM liga začíná, na úvod souboj s Frýdkem

WSM liga začíná, na úvod souboj s Frýdkem

08.09.2017 | Matěj Hodoval

Je to tu! Energetici v sobotu na domácím ledě zahájí cestu za návratem do nejvyšší soutěže. Prvním soupeřem ve WSM lize jim bude Frýdek-Místek, který hned na úvod čeká 500 km dlouhý výjezd. Do KV Areny jste srdečně zváni, úvodní buly bude vhozeno v 17:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Změny v kádru

  • Příchody: Jan Strmeň (Kadaň), Ctirad Ovčačík (Pardubice), Dominik Rudl (Poruba), Jan Zahradníček (Přerov), David Janiczek (jun. Třinec), Milan Mikulík (Karlovy Vary), Rostislav Martynek (Litvínov), Filip Bajtek (Nitra), Rostislav Marosz (Třinec, připravuje se s týmem), Michal Kvasnica (jun. Třinec).
  • Odchody: Juraj Šimboch (Přerov), Marian Adámek (Třinec), Jakub Matyáš (Třinec), Michal Roman (Žilina), Miloslav Jáchym, Miha Štebih (Villach, EBEL), Jakub Kania (Lausitzer, DEL2), Tadeáš Jaroš, Adam Rufer, Lukáš Jašek (Liberec), Miloš Roman (Vancouver Giants, WHL), David Cienciala (Třinec), Ondřej Kovařčík (Třinec), Michal Kovařčík (Třinec), Marek Růžička (Třinec).

Předchozí ročník WSM ligy vynesl Frýdeckomísteckým předkolo play-off, ze kterého se jim přes Benátky nad Jizerou podařilo dostat do čtvrtfinále, kde jim ovšem stopku nastavila Jihlava. Klub se netají touhou podívat se do vyřazovací části i letos: „Naším cílem je navýšit návštěvnost a nadále hrát atraktivní hokej, který týmu vynese postup do play off,“ zaznělo na předsezonní tiskové konferenci. Přípravné období zahájili rysi vítězně, když porazili Prostějov 5:2. Se stejným soupeřem se potkali i v šestém přípravném utkání, které nezvládli a Jestřábům podlehli 1:5. Dalšími soupeři celku z Moravskoslezského kraje byla trojice polských klubů - Krakov, Katovice a Tychy. Frýdek nestačil pouze na Krakov a v dalších duelech nevyzrál také na Zvolen a Přerov, a přípravu tak skončil se třemi vítězstvími ze sedmi soubojů. Frýdek-Místek spolupracuje s extraligovým Třincem, kterému dělá farmu.

Hráčský kádr

Brankáři: Frýdek přivítal gólmana Jana Strmeně, jenž předchozí rok strávil v Chomutově, respektive Kadani. Záda by mu měl krýt zkušený Lukáš Daněček.
Obránci: Za nejzvučnější jméno v defenzivě lze považovat dvaatřicetiletého Ctirada Ovčačíka. Bek s bohatými zkušenostmi z nejvyšší soutěže by měl patřit k pilířům frýdeckomístecké obrany.
Útočníci: Karlovarským fanouškům jsou známá jména Milana Mikulíka a Rostislava Marosze. Pravidelně sbírat kanadské body by měli Antonín Pechanec a Aron Chmielewski, kteří v minulé sezoně dohromady nasbírali 50 bodů. Chmielewski dokonce ovládl týmové bodování a vsítil nejvíce branek Frýdku.

Pozvánka