Žraloci udrželi Spartu za zády

(Obsahuje video) Dvojzápas se Spartou skončil pro karlovarské sledge hokejisty pomyslnou remízou. V prvním utkání sice napodobili muže Energie a na domácím ledě ztratili vedení 2:0 na konečných 2:4. Ve venkovní odvetě však Žraloci zvedli hlavy a dvěma trefami v závěrečných minutách urvali vítězství 3:1. Nadále tak zůstávají v ligové tabulce na druhém místě právě před Prahou.

SKV Sharks Karlovy Vary - HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky: 19. J. Berger (Forgo), 21. M. Geier (Forgo) - 24. Raul (Z. Krupička), 27. Zapletal (Raul), 40. Z. Krupička (J. Krupička), 43. Němec (Raul, J. Krupička) Rozhodčí: Chvojka - Maloušek, Hanák. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 42. Vývoj utkání: 2:0, 2:4. Hráno 3. listopadu 2012 v Ostrově.

Karlovy Vary: B. Mach - J. Berger, Hrbek, Janko, Lindák, Forgo, Očenášek, M. Geier.

Praha: Vápenka - Z. Krupička, Zapletal, J. Krupička, Raul, Žižka, Němec.

Úvodní třetina s minimem přerušení nabídla stejný počet šancí ke vstřelení gólu. Na konci 3. minuty sice otřel Zapletal dalekonosný pokus o horní tyč, byla to však největší příležitost Sparty v první části hry. Opticky více ze hry měli Žraloci, proti trpělivé defenzivě se ale prosazovali těžko. Až po deseti minutách hezky střílel Forgo nad Vápenkovu vyrážečku, která se stala vítězem souboje.

Domácí mohlo posadit na koně Zapletalovo vyloučení přepůlené přestávkou. To se nestalo a hosté se v pohodě ubránili. Najednou však vyrobili hrubku, Jiří Berger využil prostoru a v 19. minutě otevřel ranou o tyč skóre. Uběhlo jen 95 sekund, faulovaný Michal Geier při ponechané výhodě objel tři protihráče a pod padajícím gólmanem zvýšil na 2:0.

Dvě rychlé branky přiměly trenéra Žižku k válečné poradě a byl to správný krok. Ve 24. minutě zblízka snížil Jiří Raul a když vzápětí Geier nevyužil svůj samostatný nájezd, mohli se hosté radovat z vyrovnání. Mach nabídl kotouč Janu Zapletalovi, který opět z těsné blízkosti nezaváhal. Do pohody nevrátila Žraloky ani přesilovka při vyloučení Z. Krupičky.

A tak to ve třetí části dlouho vypadalo na remízu, zvlášť když Forgovu nebezpečnou teč nadvakrát zlikvidoval Vápenka. Pak ovšem Forgo putoval před trestnou lavici a stačilo devět sekund, aby Sparta vedla. Po buly J. Krupička udržel puk pro Zdeňka Krupičku, který zkušenou kličkou převrátil skóre. Domácí se vrhli za vyrovnáním, ale naopak inkasovali definitivní pojistku. Raul přesně našel Martina Němce jedoucího na druhé vlně a ten přes clonu uzavřel obrat hostů na 2:4.

Sestřih z utkání ZDE.

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Jak prohrát vyhraný zápas. Z naší strany to byla absolutní nedisciplinovanost. Za stavu 2:2 naprosto zbytečný faul, který prakticky rozhodl. U prvních dvou gólů nemůže mít čisté svědomí ani brankář, musí na sobě ještě zapracovat."

Karel Žižka (Praha): "Začali jsme velice špatně, jako bychom se teprve učili hrát. Podepsal se na tom i pozdní příjezd některých hráčů, kteří se nestihli pořádně rozcvičit. Za stavu 2:0 jsem se rozhodl risknout oddechový čas, abych domácí trochu zarazil. Bohudík se to podařilo, začali jsme lépe bránit a šťastně jsme vyrovnali. Chtěli jsme to dotáhnout aspoň na nájezdy, ale kluci to ještě vylepšili dalšími góly ve třetí třetině. Musím pochválit celý mančaft, že to za stavu 2:0 nevzdal a hrál pořád dál."

HC Sparta Praha - SKV Sharks Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky: 35. Z. Krupička (Zapletal) - 14. J. Berger (M. Geier), 43. M. Geier (J. Berger), 44. Forgo (M. Geier). Rozhodčí: Kuranda. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 10. Vývoj utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Hráno 4. listopadu 2012 v Berouně.

Praha: Vápenka - Z. Krupička, Zapletal, Němec, J. Krupička, Žižka, Raul.

Karlovy Vary: B. Mach - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Jeřábek, Janko, Lindák, Forgo, J. Švec.

Odveta začala o den později znovu slušným tempem s tím rozdílem, že Vápenka musel zasahovat už po patnácti sekundách a po minutě rozezněl Geier z levého křídla brankovou konstrukci. Spartě pomohla brzká přesilovka, při které i Zapletal opět polechtal horní tyč.

V 9. minutě podržel ležící Vápenka svůj tým proti osamocenému Bergerovi, ale podobně už se domácímu brankáři nevedlo v čase 13:30. Geier odzbrojil unikajícího Z. Krupičku, vyslal do sóla Jiřího Bergera a výsledkem bleskového přenesení hry byl první gól na světelné tabuli. Aktivnější Žraloci nastoupili díky jednomu úspěšnému brejku do druhé třetiny spokojenější.

Prostřední část však lze ze zpravodajského hlediska vystihnout tím, že byla. Hru nahoru dolů bez výraznějšího ohrožení branek nenarušilo ani Bergerovo vyloučení na dvě minuty.

Třetí třetina pak dojem napravila. Mach nejprve lapačkou zneškodnil Raulův pokus slušných parametrů, jenže ve 35. minutě mohl jen přihlížet rozborce spících spoluhráčů, na jejíž konci pohodlně vyrovnával Zdeněk Krupička. Po další chybě v karlovarském pásmu Machovy betony zaduněly proti Raulovi, ale i Sparta kazila. Proti Bergerovi ve výtečné pozici zazářil Vápenka vytěsněním kotouče nad svou branku.

Utrhnout vedení se po další minele před Machem nepovedlo ani Z. Krupičkovi. Posobně dopadl na druhé straně Berger pálící přímo do sparťanské lapačky. Hned po buly však přijal pas na levou stranu Michal Geier a propálil Vápenku. Ihned následoval oddechový čas domácích, neboť se psala už 43. minuta. Tentokrát se ale Sparta do šance nedostala, naopak když Geier dle názoru rozhodčího trefil jen horní tyč, využil Jiří Forgo všeobecného zmatku a v momentě, kdy většina hráčů předpokládala Geierův gól, doklepl za brankovou čáru pojistku karlovarské výhry.

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Zpočátku to bylo podobné jako včera, ale díky výsledku je vše odpuštěno. Měli jsme více ze hry než Sparta, která se nedostala skoro k ničemu a gól dala zase po naší chybě. Náš výkon byl zodpovědnější a hlavně jsem rád za dobře zvládnutý závěr."