HC Energie Karlovy Vary

Energie na Hradec nevyzrála, dvěma góly rozhodl Lalancette

Dojemný ceremoniál a poté již tvrdý boj, takový byl nedělní zápas. Energie svedla s Hradcem tuhou a místy i tvrdou bitvu, bohužel však neměla šťastný konec. Od začátku zápasu museli karlovarští hokejisté dotahovat, což se jim dařilo, až na ten poslední a nejdůležitější krok. Po dvou zápasech nového ročníku tak energetici stále nemají na kontě žádný bod.
Tipsport extraliga, 2. kolo, ne 18.9.2022
Karlovy Vary
Mountfield HK
2:3
0:1, 2:2, 0:0
Branky a nahrávky: 31. Redlich (Jiskra), 38. Černoch (Kohout, Koblasa) – 3. Lalancette (Smoleňák, Ščerbak), 33. Smoleňák (Lev, Lalancette), 36. Lalancette (Ščerbak, McCormack).
Rozhodčí: Sýkora, Micka – Hynek, Gerát
vyloučení4:5
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku24:22
zblokované střely11:6
hity7:0
vhazování26:41
diváci3582
Karlovy Vary: Lukeš – Bartejs, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, Kohout – O. Beránek, J. Baláž, Kofroň – Redlich, Jiskra, Vondráček (C).
Mountfield HK: J. Růžička – Kalina, Blain, Pilař, F. Pavlík (A), Nedomlel, McCormack, Jank – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl – Štohanzl, Cingel, Lev (A) – Smoleňák (C), Lalancette, Ščerbak – R. Pavlík, Zachar, Kel. Klíma.

Komentář k utkání

Emocionální začátek celého utkání přinesl slavnostním ceremoniál, rozloučení s panem Karlem Holoubkem a předání žezla novým majitelům. Ještě než však všichni zúčastnění stihli dojít do hlediště na svá místa, na ledě se rozehrála bitva a pro domácí nezačala nejlépe. Po nevyužitém přečíslení na straně karlovarských hráčů přišla rychlá odpověď, z protiútoku se prosadil Christophe Lalancette. O minutku později mohlo být hned srovnáno, Černocha však vychytal Jan Růžička. Přišla série vyloučení a nevyužitých šancí, například kapitánův únik orazítkoval pravou tyč.

Do prostřední části vstupovali Energetici v pokračující početní výhodě, obětavost bránících hráčů ale větší příležitost Karlovarským nepovolila. Energie ale byla i nadále aktivní, k úspěchu ale chyběla i trocha štěstí, většina puků se odrážela zcela mimo. V polovině zápasu byli fanoušci obohaceni kulturní vložkou, po ostrém souboji u mantinelu se do sebe pustili Koblasa s Pavlíkem, nefalšovaná bitka bez rukavic vítěze nenašla. Více radosti měli domácí fanoušci o necelou minutku později, Jiskra se výborně vrátil, vybojoval puk a vyslal kupředu Tomáše Redlicha, který už neměl problém Růžičku propálit.

Divoká prostřední část ale pokračovala hned dál. Rachůnek vyloučen za trochu nešťastné podražení, přesilovka Hradce a gól z hrany brankoviště v podání Radka Smoleňáka. Hosté toho neměli dost a vzápětí udeřili potřetí, rychlá přihrávka z rohu před branku a podruhé v zápase zvedal ruce nad hlavu Christophe Lalancette. Kdyby však pálil jen jeden tým, byla by to nuda. I proto se domácí rozhodli vydat se do brejku, ze kterého se trefil krásně nad lapačku Jiří Černoch.

Energetici potřebovali do poslední části vlétnout a co nejrychleji skórovat, mohla jim k tomu pomoct i přesilová hra, všechny puky ale létaly kolem branky. Hra byla rozlétané, ani jeden tým si nedokázal vytvořit tlak, hru často přerušoval ofsajd. Čas stále utíkal a skóre se neměnilo. Hradec hrál přesně to, co potřeboval a Energie na to nemohla nalézt recept. Karlovarským nepomohla v závěru ani hra bez brankáře a prohráli i druhé ligové utkání.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): Samozřejmě jsme zklamaní z výsledku. Domácí zápas, oslava, takže jsme chtěli body. I po tom zápase v Brně, jsme měli ambice něco získat. Nevidím ospalou první třetiny, ale byli jsem trochu nervózní, měli jsme respekt, Hradec je zkušený tým. Zápas jsme odehráli poměrně dobře, klíčem bylo, že se nám nedařily přesilové hry, tam vidím hlavní rozdíl. Ve třetí třetině soupeř výborně bránil, zjednodušil hru, vyhazoval puky, nepustil nás do šancí. Hodně jsme tlačili, ale skoro bez naděje na branku.

Petr Svoboda (Mountfield HK): Myslím, že jsme měli pomalejší začátek, možná to bylo ovlivněné tím ceremoniálem, že kluci vychladli. Slušná první třetina, ve druhé se nám podařilo vést o dvě branky, potom jsme trochu riskantní hokej. Hlavně ten gól před koncem třetiny nás mrzí. Propadli jsme, hráli hokej nahoru dolů. Kluky musím pochválit za třetí třetinou, kterou odmakali a odbojovali.

Fotogalerie

Související články