Dva góly, nula pro Lukeše - tři body z Boleslavi!

Základní část se chýlí ke svému závěru a v rámci 47. kola se Energie střetla s Mladou Boleslavi. V úvodní dvacetiminutovce se Karlovarští ujali těsného vedení zásluhou Daniela Kružíka. Ve třetí třetině navýšil na konečný 2:0 Matěj Stříteský. Štěpán Lukeš podržel tým vychytaným čistým kontem a Karlovy Vary se ze středních Čech vrací s plným bodovým ziskem a atakují osmou příčku v tabulce.
Tipsport extraliga, 47. kolo, pá 17.2.2023, ŠKO-ENERGO Aréna
Ml.Boleslav
0:2
0:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 8. Kružík (Redlich, Kohout), 54. Stříteský (Černoch).
vhazování29:26
Ml.Boleslav: Novotný – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Štich, Bernad, Křepelka – Söderlund, O. Najman (A), Lantoši – Lunter, Fořt, Šťastný – Malát, O. Roman, Přibyl – J. Stránský (C), Bičevskis, Kel. Klíma
Karlovy Vary: Lukeš – Huttula, Havlín, M. Kočí, Stříteský, Rohan, Dlapa, Tůma – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Hladonik, Kofroň – Redlich, Kružík, Kohout – Juusola, Koffer, Šmajda

Úvod zápasu patřil Bruslařům, kteří často navštěvovali prostory kolem Lukešovy klece. Ve 2. minutě se k puku dostal Klíma, najel si s ním na osu hřiště a vypálil. Rána do protipohybu karlovarského gólmana skončila v jeho lapačce. Nastolený trend ve 4. minutě přerušil Koblasa, jenž si prohodil Lintuniemiho a poté si i položil Novotného, jenž mu přesto gólovou radost zvládl překazit. Lepším dojmem pak působili hosté a jejich snaha vyústila ve vstřelený gól. Redlich v útočné třetině vybojoval kotouč a předložil jej Danielu Kružíkovi a ten se z pravého kruhu trefil přesně. Další ohrožení pro Novotného branku přišlo poté, co si Energie střihla přesilovku 4 na 3, ale boleslavský brankář svůj tým podržel. Na druhé straně dostal od Söderlunda nabito Roman, jemuž do střely z dobré pozice obětavě skočil Juusola.

Už po 45 sekundách prostřední části měl v přesilovce dobrou šanci Lintuniemi, ke kterému se odrazil puk po střele Söderlunda, proti ráně finského beka se ale Lukeš včas přesunul. Následně ještě Lantoši z pravé strany nastřelil kotouč přímo na hůl Najmana, jenž však herní předmět nedokázal nasměrovat na branku. Při další početní převaze nebezpečně pálili Lintuniemi, Malát a nakonec Pýcha. Ani jeden z nich si na skvěle chytajícího Lukeše nepřišel. Ve druhé části aktivnější Bruslaři se vyrovnávací trefy nedočkali ani ve třetí početní převaze.

Také do třetí části nastoupili domácí hráči s chutí skórovat, ve 44. minutě v krátkém časovém sledu nebezpečně pálili Seveřané Söderlund a Lintuniemi, gólman Energie však nadále držel Bruslaře na nule. O pár minut později Roman našel krosovou přihrávkou našel na levém kruhu stojícího Lantošiho, jenže neuspěl ani on. Do samostatného úniku se v 54. minutě dostal Klíma, jehož na útočné modré našel Najman. Hráč s dvojím občanstvím předvedl bekhendovou kličku, Lukeše si položil, následně avšak trefil jeho lapačku. Celé střídání pro Klímu skončilo dvouminutovým trestem za podrážení, čehož Energie využila. Rána Matěje Stříteského z modré čáry se otřela o hůl Fořta a skončila v síti a bylo rozhodnuto.

Jiří Kalous (BK Mladá Boleslav): Dnešní hra z naší strany nebyla nejlepší, měli jsme velké rezervy v koncovce. Šance na vstřelení branky tam jednoznačně byly, ale ta produktivita je mizerná. Nemáme dostatečný důraz do branky, málo se tam cpeme a gólmani pak všechno vidí. Na tom musíme zapracovat, pokud ty góly chceme dávat. Musíme ale jít krok po kroku. Kluci to odmakali, to jim nemůžu upřít, ta produktivita je ale bohužel nulová.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to nesmírně těžké utkání, a tak jsme za tři body rádi. Před zápasem se Spartou nám odpadlo pár hráčů, někteří se dali dohromady a dnes to pro ně bylo fyzicky velmi náročné. V závěru celý tým šlapal, dobře jsme blokovali. Jsme rádi za body a děkujeme za podporu našim fanouškům, byli slyšet.