Energetici si z Liberce odvážejí dva body

První třetinu sice karlovarští prohrávali, na ledě se však nevzdali a bojovnost ukázali až do samého konce hry. O tom diváky přesvědčil Tomáš Bartejs, který půl minuty před koncem dokázal srovnat stav na 3:3. Nakonec o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšný Jiří Černoch.
Tipsport extraliga, 12. kolo, út 18.10.2022
Liberec
3:4sn
1:0, 1:1, 1:2 - 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 10. Filippi (Frolík, Štibingr), 35. Faško-Rudáš (Birner, J. Dvořák), 59. Ordoš (Flynn) – 34. Rachůnek (Gríger, O. Beránek), 46. O. Beránek (Černoch, Plutnar), 60. Bartejs (Plutnar, Rachůnek), rozh. náj. Černoch
vhazování35:23
Liberec: Kváča (Král) – Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandić – Faško-Rudáš, A. Najman, Birner (A) – Frolík, Filippi, Flynn – Rychlovský, Jelínek (C), Vlach – Čederle, Šír (A), Ordoš
Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Vondráček (C) – Kohout, J. Baláž, Kružík

Utkání začali aktivněji hosté, jenže Petr Kváča své spoluhráče podržel povedenými zákroky a dal jim tak šanci otevřít skóre. Michael Frolík se v desáté minutě po krásné průnikové přihrávce Jana Štibingra dostal až před Habala, kterého sice bekhendem nepřekonal, Tomáš Filippi už byl ale se svou dorážkou úspěšný.

Liberečtí byli od té chvíle na ledě více vidět, své vedení ovšem nenavýšili a nakonec se v polovině zápasu prosadili hosté. V souhře dvou bývalých Tygrů po nabídce Dávida Grígera prostřelil Kváču z prostoru mezi kruhy Tomáš Rachůnek. Náš tým se ovšem vzápětí dostal zpět na koně. Po zaváhání Tomáše Havlína, jenž rovněž působil pod Ještědem, se do samostatného úniku dostal Martin Faško-Rudáš a zamířil přesně k bližší tyči.

Začátek závěrečné periody patřil Energii, která podruhé v zápase vyrovnala. Jiří Černoch při přečíslení našel před bránou Ondřeje Beránka a ten sklepl puk za brankovou čáru. Střetnutí pomalu mířilo do prodloužení, na které ale málem nedošlo. V 59. minutě totiž Jan Ordoš svou dorážkou dokončil povedený průnik Jakuba Rychlovského, Západočeši však ještě stihli vyrovnat zásluhou Tomáše Bartejse.

Prodloužení rozhodující okamžik nenabídlo, a tak musel vítěz vzejít až z nájezdů. V nich se jako jediný prosadil karlovarský Jiří Černoch.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Gratuluji soupeři k výhře, předvedl tu podle mě skvělý výkon. My jsme chybami, které jsme předtím nedělali, ztratili vyhrané utkání.“

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme strašně rádi, že jsme utkání zvládli. Třikrát jsme prohrávali a třikrát se zvládli do zápasu vrátit. Náš brankář pochytal velké množství šancí a kluci zblokovali hodně střel, celému týmu patří velký dík.“